earthables.com

Ak aj vo vás drieme cestovateľský duch, no bojíte sa urobiť skok do neznáma? Pozrite si 10 najlepších cestovateľských filmov. Určite vás nakopnú k tomu, aby ste si splnili dávny sen.

Ak naozaj túžite cestovať, nehľadajte dôvody, prečo sa to nedá. Možno vás brzdí kariéra, frajerka či rodina. No viacerí cestovatelia sa zhodnú na tom, že keď je naozaj vôľa a chuť, nič pre vás nebude naozajstnou prekážkou.

Článok pokračuje pod videom ↓

Skrz filmy sa na chvíľu môžete ocitnúť v koži druhého človeka, no cestovanie vám umožní prežiť skutočnú realitu. Rozšírite si obzory, neraz budete musieť prekonať sám seba, no všetko to je perfektný spôsob, ako vnútorne rásť a prinútiť sa zo seba vydolovať maximum. Na konci vás čaká pocit, čo si najviac ceníme – sloboda. A v starobe určite nebudete spomínať na to, ako ste každý deň chodili do práce, v ktorej ste si odsedeli povinnú tretinu dňa. Zážitky majú určite oveľa väčšiu hodnotu než akýkoľvek majetok.

The Hangover (Vo štvorici po opici), Las Vegas, 2009

Vieme, je to komédia. Ale položme si ruku na srdce. „Vo štvorici po opici“ môže vo vás vyvolať chuť cestovať do Las Vegas. Najmä keď ste vyčerpaní ako národná pokladnica a nutne potrebujete reštart. Zbaľte si na cestu zopár kamošov a nezabúdajte „Čo sa stane v Las Vegas, zostane v Las Vegas.“

The Beach (Pláž), Koh Phi Phi, Thajsko, 2000

Po zhliadnutí kultového filmu Pláž hrozí, že sa zamilujete do Leonarda DiCapria ešte z čias, keď sa tak aktívne nezapájal do záchrany našej planéty. Film vás zavedie do Thajska. Ak túžite po mixe dobrodružstva, tajomna a exotike, tak tento film je pre vás ako stvorený.

The Secret Life of Walter Mitty (Walter Mitty a jeho tajný život), Island, 2013

Mnoho ľudí sa prekvapivo stotožní s hlavnou postavou. Veď kto by nechcel dať v práci výpoveď, cestovať a hrať sa na hrdinu. To, že sa dej odohráva na Islande, je už len čerešničkou na torte.

Darjeeling Limited (Darjeeling s ručením obmedzeným), India, 2007

Wes Anderson je jedným z najviac vizuálne nadaných režisérov. V Darjeeling s ručením obmedzeným nás zoberie na cestu naprieč Indiou a to takým fascinujúcim spôsobom, ktorý vo vás vzbudí zvedavosť aj údiv zároveň. Pripravte sa na túlavé topánky.

Midnight in Paris (Polnoc v Paríži), Paríž, 2011

Paríž je sám o sebe kultovým mestom. Keď sa však spojí s cestovaním v čase, výsledok nemôže byť zlý. Film vznikol pod taktovkou Woodyho Allena. A to je záruka kvality.

The Motorcycle Diares (Motocyklové denníky), Južná Amerika, 2004

Ak chcete vedieť, ako cestovanie môže úplne zmeniť človeka, pozrite si tento film. Ernesto Guevara sa stal Che Guevarom až po tripe naprieč Južnou Amerikou, počas ktorého pozoroval život chudobných roľníkov. Ak chcete spoznať svet na motorke, úplne vám postačí na inšpiráciu práve tento film.

Into the Wild (Útek do divočiny), Aljaška, 2007

Aj vy ste mali niekedy chuť zbaliť sa, zničiť všetky doklady a utiecť ďaleko od civilizácie? Tak presne o tomto je tento film. Hlavný hrdina sa chce vyhnúť civilizovanému životu a dobrovoľne sa rozhodne pre život novodobého Robinsona. Za zmienku však stojí hláška: Šťastie je skutočné, iba keď ho máme s kým zdieľať.

Before Sunrise (Pred úsvitom), Viedeň, 1995

Cestujete do cudzieho mesta. Náhodne stretnete inteligentné a zároveň krásne dievča/ chlapca. Obaja ste v tom až po uši. Spoločne sa ruka v ruke prechádzate mestom, nerobíte si plán na zajtrajšok, nič vás netrápi, na ničom inom vám nezáleží. Nie je to splnenie snov? Tento film vás chytí za srdce, ktoré sa na koniec rozbije na tisíc kúskov. A pohľad na Viedeň naozaj stojí za to. Mimochodom, od nás to nie je až tak ďaleko.

Tak čo, už ste sa zbalili?

Pozri aj: 10 filmov, počas ktorých sa herci do seba počas natáčania skutočne zamilovali

interez.sk (Michaela), thecinemaholic.com

Najnovšie články