Branislav Blaško / / Svet
Možno len vízia budúcnosti, možno blízka realita. Urbanizácii asi už nevyhneme a mestá budú stále väčšie a väčšie. Ako ale priniesť do týchto miest...

Možno len vízia budúcnosti, možno blízka realita. Urbanizácii asi už nevyhneme a mestá budú stále väčšie a väčšie. Ako ale priniesť do týchto miest viac zelene, keď všade bude samá betónová budova? Ako v mestách môžeme aspoň trošku zlepšiť ovzdušie, či jeho vzhľad? Jedno z riešení sú budovy, ako táto.

Taliansky architekt Stefano Boeri navrhol naozaj unikátnu a jedinečnú budovu, ktorá bude stáť v švajčiarskom meste Lausanne. Túto obytnú budovu, bude pokrývať neskutočné množstvo rôznych druhov rastlín. Na ploche vyše 3 000 metrov štvorcových vyrastie viac než 100 cédrov, 6000 kríkov rôznych druhov a 18 tisíc iných rastlín. Rastliny budú tak skrášľovať prostredie, vytvárať dôležitý kyslík, budú slúžiť ako domov mnohým zvieratám no taktiež budú chrániť bytovky pred vetrom, prachom alebo aj hlukom, ktorý je v mestách tak nepríjemný a hlasný. A jeden bonus na záver,  budova La Tour des Cedres sa bude taktiež pýšiť krásnym výhľadom na ženevské jazero.

zeleny-dom
stefanoboeriarchitetti.net
zeleny-dom1
stefanoboeriarchitetti.net
zeleny-dom2
stefanoboeriarchitetti.net
zeleny-dom3
stefanoboeriarchitetti.net

V Miláne už stoja dve podobné veže, za ktoré môže tá istá spoločnosť.

zeleny-dom4
stefanoboeriarchitetti.net
zeleny-dom5
stefanoboeriarchitetti.net
0
Komentovať (0)