Foto: Profimedia

Hubert Caouissin neváhal vraždiť kvôli imaginárnemu bohatstvu.

Muž zabil štyroch členov svojej rodiny len preto, lebo si myslel, že pred ním ukrývajú poklad v podobe nacistického zlata. Telá rozrezal, niektoré z nich spálil a následne ich pochoval. Francúzske súdy rozhodli, že za mrežami pobudne 30 rokov.

Myslel si, že pred ním ukrývajú zlatý poklad

Francúz Hubert Caouissin v roku 2017 brutálnym spôsobom zavraždil svojho 49-ročného švagra Pascala Troadeca, jeho rovnako starú manželku Brigitte a ich dve deti, 21-ročného Sébastiena a 18-ročnú Charlotte. Ich telá rozrezal, niektoré časti spálil a následne pochoval, píše portál The Guardian. 50-ročný Caouissin bol presvedčený o tom, že rodina pred ním ukrýva zlaté tehličky a mince. Hnevalo ho, že majetok ukrývajú nielen pred ním, ale aj pred jeho 52-ročnou manželkou Lydie. Tá si podľa neho zaslúžila spravodlivý podiel.

Podľa súdu bol Hubert celkom obyčajným mužom, ovládla ho však posadnutosť pokladom, a to napriek tomu, že neexistoval absolútne žiaden dôkaz o jeho existencii. Muž nejaký čas špehoval rodinu v ich domove v mestečku Orvault neďaleko Nantes. Neraz sa okolo ich domu zakrádal a na okná prikladal stetoskop v snahe vypočuť si ich rozhovory.

Foto: Profimedia

Pri jednej z príležitostí si ho však Pascal všimol, následkom čoho Hubert zaútočil a muža ubil na smrť. Potom sa vkradol do domu a zabil aj Pascalovu manželku a deti. Tie pripravil o život v spánku. Caouissin telá rozrezal na drobné kúsky, polícia na jeho pozemku našla pochovaných až 379 častí tiel.

Podľa psychiatrov trpel paranojou

Lydie Caouissin francúzske súdy poslali za mreže na tri roky. Podľa polície svojmu manželovi pomáhala zbaviť sa tiel zavraždených rodinných príslušníkov. Caouissin sa k vraždám priznal, tvrdil však, že to bola len nehoda. Po celý čas popieral, že by vraždy vopred naplánoval. Vzťahy medzi Caouissinom a jeho švagrom však boli napäté už niekoľko rokov. Caouissin bol roky presvedčený o tom, že Pascal ukrýva zlato, ktoré sa údajne podarilo objaviť v roku 2006 v pivnici budovy v Breste. Poklad vraj objavil otec Lydie a Pascala, ktorý bol stavbárom.

Foto: Profimedia

Francúzska banka údajne na tom mieste ukryla zlato pred Nemcami v čase okupácie. O tom, že by čokoľvek z toho bola pravda, sa však nikdy nepodarilo nájsť žiaden dôkaz. Psychiatri preto napokon dospeli k záveru, že Caouissin trpel paranojou. Napriek psychickému ochoreniu je však rozhodnutie súdu jednoznačné. Muž svoju vlastnú rodinu zavraždil brutálnym spôsobom a je príliš nebezpečný na to, aby bol prepustený na slobodu.

0
Uložiť článok
Komentovať