obrazky.4ever.sk

/ 0 / branči
Časť Slovenska potrápi silný vietor, sú vydané výstrahy prvého a druhého stupňa. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred silným vetrom, ktorý v pondelok a...

Časť Slovenska potrápi silný vietor, sú vydané výstrahy prvého a druhého stupňa.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred silným vetrom, ktorý v pondelok a v utorok zasiahne hrebene Nízkych a Vysokých Tatier v polohách nad 1 800 metrov. Meteorológovia vydali výstrahu 2. stupňa pred víchricou v okresoch Brezno, Liptovský Mikuláš, Poprad a Tvrdošín, kde môže rýchlosť vetra v nárazoch dosiahnuť 32 až 38 metrov za sekundu, čo je 115 – 140 kilometrov za hodinu.

obrazky.4ever.sk
obrazky.4ever.sk

Táto rýchlosť podľa meteorológov predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.„Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ varuje SHMÚ. Pre okresy Banská Bystrica, Ružomberok, Turčianske Teplice, Žilina, Martin, Dolný Kubín a Námestovo vydali meteorológovia výstrahu 1. stupňa pred vetrom, ktorý tam môže dosiahnuť rýchlosť 25 – 32 m/s (90 – 115 km/h).Komentovať (0)