Foto: Unsplash

Bibione je jedna z najznámejších talianskych pláží.

Jej popularita je samozrejme priamo úmerná aj návštevnosti, ktorá sa ročne pohybuje v miliónoch. V roku 2017 sa cez Bibione prevalilo 5,3 milióna návštevníkov, čo sú pre miestny turizmus a benátsku pokladnicu rozhodne dobré správy. Zároveň to však nie sú radostné novinky pre životné prostredie. Frekventovane navštevované pláže trpia rovnako, ako zviera pracujúce bez oddychu. Aj toto je dôvod, prečo bola napríklad ikonická pláž z filmu The Beach zatvorená.

Svojím si prechádza aj Bibione. Táto pláž však trpí najmä v mene fajčiarov. A podobne je to aj s návštevníkmi. Väčšina z nich, ktorá na pláž dorazí, je nútená dýchať znečistený vzduch, za ktorý môžu práve fajčiari. Nehovoriac o ohorkoch, ktoré sa nachádzajú v okolitom piesku. Za zrušenie fajčenia na plážach sa lobovalo posledných 8 rokov a teraz sa konečne dostavili výsledky.

Wikimedia (Tiesse)

Toto rozhodnutie schvaľuje aj Svetová zdravotnícka organizácia. Detaily o tom, kde bude fajčenie povolené a ako to bude s elektronickými cigaretami, budú zverejnené ešte pred otvorením dovolenkovej sezóny.

theguardian
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )