Eminem počas vystúpenia na Superbowle, 2022, foto: SITA/AP

Vyvrcholenie sezóny v americkom futbale je jedno z najsledovanejších podujatí na celom svete.

Po 22 rokoch sa v organizácii Rams druhýkrát tešia z triumfu v Super Bowle. Tím amerického futbalu z Los Angeles v nedeľňajšom zápase o Trofej Vincea Lombardiho na vlastnom štadióne zdolal hráčov klubu Cincinnati Bengals 23:20. A ako býva zvykom, toto podujatie nebolo len o športe. 

Foto: SITA/AP

Zápas medzi LA Rams a Cincinnati Bengals

Pred poslednou štvrtinou prehrávali Rams 16:20, no ich triumf zariadil touchdownom Cooper Kupp. Po súboji ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča nedeľňajšieho Super Bowlu.

Rams sa z triumfu v Super Bowle tešili aj v roku 2000, vtedy ešte klub sídlil v St. Louis. V lete 2015 sa organizácia po 21 rokoch v St. Louis vrátila do Los Angeles. Rams v minulosti v Super Bowle neuspeli v rokoch 1980, 2002 a 2019.

Foto: SITA/AP

Hráči Cincinnati Bengals sa vo finále NFL predstavili tretíkrát, po rokoch 1982 a 1989 si však pripísali tretiu prehru v tomto prestížnom súboji.

Nebolo to len o športe

Ako po zápase uviedol v zhrnutí portál NBC News, nedeľa nebola len o domácom víťazstve Los Angeles Rams. Podujatie Super Bowlu je totiž každým rokom jedným z najhlavnejších a najprestížnejších podujatí nielen v športovom, ale aj v mediálnom, filmovom či hudobnom odvetví.

Foto: SITA/AP

Medzi najpútavejšie momenty vždy patrí okrem športového výkonu aj polčasová šou, na ktorú sú už roky pozývaní len tí najväčší umelci. Tento rok sa na rapové legendy Snoop Dogg, Eminem, Kendrick Lamar, 50 Cent či Dr. Dre prišlo pozrieť na štadión v LA až 70 048 divákov.

Jim Carrey ako The Cable Guy po 25 rokoch

Súčasťou kultúrneho programu nie sú len vystúpenia, ale aj nové reklamné či filmové ukážky, za ktoré platia tvorcovia milióny, aby sa objavili na Super Bowle. Jednou z týchto ukážok bol aj legendárny komik a herec Jim Carrey, ktorý sa po 25 rokoch ukázal vo filme The Cable Guy, píše Unilad.

Cable Guy je komédia ešte z roku 1996, ktorú režíroval Ben Stiller a okrem Carreyho v nej hral aj Matthew Broderick. Aj tento spot priviedol divákov na SoFi Stadium do veľkého ošiaľu.

Legendárne hudobné vystúpenie

Zatiaľ čo v minulých rokoch sa na pódiu počas polčasovej šou objavovali hudobníci a speváci rôzneho žánru, organizátori tento rok stavili na rap.

Foto: SITA/AP

Rebel Eminem

Ako ďalej píše o priebehu polčasovej šou portál Unilad, o najväčšiu kontroverziu podujatia sa postaral raper Eminem. Ten si aj napriek údajnému zákazu od asociácie NFL a organizátorov pokľakol na znak odporu rasovej diskriminácie.

Foto: SITA/AP

Aj keď sa dnes vo veľkom rozoberá každá téma zo Super Bowlu 2022, nadšenci amerického futbalu, ale aj promóteri sa už teraz tešia na ďalší ročník. Ako sa stalo zvykom, vrchol sezóny bude pripadať vždy na druhú februárovú nedeľu. Super Bowl 2023 sa odohrá 12. 2. 2023 v Arizone.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články