Foto: Youtube (JurajVie)

Známy americký štátnik Benjamin Franklin vyhlásil, že jediné istoty v živote sú dane a smrť.

To ale platilo iba dovtedy, kým nevznikli daňové raje. Tie sú dnes oázou podnikateľov a firiem, ktoré nechcú podporovať štát svojimi príjmami a radšej si ponechajú celý zisk pre seba. Aj na Slovensku sú známi ľudia, ktorí sa radi uchyľujú k tomu, že svoje príjmy radšej prevedú do takýchto krajín. A štát sa môže iba nemo prizerať. 

Na čo sú dane dobré

V prvom rade si treba povedať, že dane sú vo svojej podstate veľmi užitočné. Iba vďaka ním môže fungovať zdravotníctvo, stavajú sa cesty a infraštruktúra, či funguje sociálny systém. Dane sú preto nevyhnutné na fungovanie a normálny chod štátu. Dane v základnom rozdelení delíme na priame a nepriame. Priame sú napríklad dane z príjmu alebo z nehnuteľností. Najznámejšími nepriamymi daňami je DPH či spotrebné dane.

Daňové raje

Ak by ste sa ale o svoje dane z príjmu nechceli deliť so štátom, okrem daňových podvodov existuje aj iné riešenie. Zaregistrovať si firmu v nejakom z daňových rajov. Tie najznámejšie sú napríklad Andorra, Monako, Luxembursko, Lichtenštajnsko, ale tiež napríklad Belize či Britské panenské ostrovy. Tieto krajiny sú malé, majú stabilnú politickú situáciu a hlavne, nezverejňujú informácie o ľuďoch a najmä o firmách, ktoré v nich sídlia.

Koľko stojí založiť si firmu v daňovom raji a ako to tam funguje?

Založiť si firmu v daňovom raji a udržiavať firmu v chode vyjde na približne tisíc eur. Je tu ale aj iná možnosť, ktorá pri ktorej si firmu ani založiť netreba. Viac o daňových rajoch sa dozviete vo videu od Youtubera JurajaVie.

Pozri aj: Ľudia tu neplatia žiadne dane a panovník vlastní 330 áut Ferrari. Takto to vyzerá v jednej z najbohatších krajín sveta, o ktorej ste dodnes ani len netušili

 

Uložiť článok

Najnovšie články