Michal Blaško / / Kultúra
Dva roky od DJského setu na festivale Grape sa dvojica SIGMA vracia na Slovensko. Na sólovom koncerte 21. mája v bratislavskom MMC budete mať tento raz možnosť zažiť ich live show.

Sigma je Djská a producentská dvojica z Anglicka, ktorú tvoria Cameron Edwards a Joe Lenzie. Na Slovensku sa naposledy predstavili s Djským setom na festivale Grape v roku 2015, v rámci aktuálneho turné však v máji v Bratislave predvedú plnohodnotnú live show.

Sigma sa nachádzajú na pomedzí elektronickej tanečnej hudby a popu, podmanili si playlisty mnohých rádií a vypredávajú kluby aj štadióny. O úspechoch dua svedčia vyše 4 milióny predaných singlov, 308 miliónov prehraní na Youtube, vypredané koncerty v londýnskych sálach Brixton Academy, Roundhouse a Fabric, ako aj hrania na festivaloch Glastonbury či Reading.

Sigma sa do povedomia fanúšikov v začiatkoch dostali najmä vďaka spolupráci s DJom Fresh na spoločnom singli Lassitude (feat. Koko), ktorý zaujal anglickú moderátorku a DJku Rádia BBC 1 Annie Mac. Skutočný úspech však zaznamenali až so skladbou Nobody To Love, ktorá to dotiahla na prvé miesto singlových rebríčkov hneď v pätnástich krajinách.

Okrem singlov má dvojica na konce tri EP – Stand Tall, Night&Day Eps a Breakthrough, ako aj debutový album Life, ktorý vyšiel 4. decembra 2015. V tom istom roku sa udialo tiež ich prvé sólové turné, v rámci ktorého vypredali všetky koncerty.

Live show Sigma sa uskutoční 21. mája 2017 v bratislavskom MMC pod taktovkou Grape Agency. Vstupenky na koncert sú dostupné v oficiálnom e-shope festivalu na www.grapefestival.sk

TS festivalu Grape (Denisa Chylová)
0
Komentovať (0)