Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu jednu šaržu lieku Sabril používaného pri liečbe epilepsie. Ide o šaržu 2987A s exspiráciou 30. apríla 2025. Dôvodom je prítomnosť stopového množstva nečistoty. ŠÚKL o tom informoval na webe.
Liek sa užíva, aby pomáhal kontrolovať rôzne formy epilepsie. Užíva sa súbežne s liekmi, ktoré pomáhajú pri liečbe “ťažkostí s kontrolou” epilepsie. Taktiež sa používa na kontrolovanie infantilných spazmov.
Liek sa sťahuje z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení. “Na trhu sú dostupné iné šarže lieku,” dodal.
Odporúčané články
Koniec lacných nákupov z Číny, clo podlieha novým pravidlám: Za to, čo kedysi stálo 5 eur, dáme dnes 15 eur
Navštívili sme vodnú nádrž, netrúfli sme si do nej ponoriť ani prst. Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze
Drew Barrymore bola ako 13-ročná závislá od drog, musela čistiť záchody. Dnes je legendou Hollywoodu
Grigorij Mesežnikov v 1 na 1: Fico sa nevyjadruje k vražde ženy. Niektorí politici živia nenávisť k ženám
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor














Nahlásiť chybu v článku