Foto: Pixabay

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zverejnilo zoznam najpoužívanejších mien chlapcov a dievčat v roku 2021.

Rovnako ako vlani aj v roku 2021 sú najčastejšie mená tohtoročných detí Ema a Jakub. Držiteľkou mena Ema je v tomto roku zatiaľ 674 dievčatiek. Novonarodených Jakubov máme doteraz 1 222. Údaje sú aktualizované k 30. novembru. Informovalo Ministerstvo vnútra prostredníctvom sociálnej siete.

Najčastejšie mená

Zatiaľ, čo si meno Jakub drží prvenstvo už tretí rok po sebe, dobieha ho Adam (942-krát), Samuel (929), Michal (776), Oliver (712), Tomáš, Filip, Matej, Lukáš a Martin. V druhej desiatke najčastejších mien sú Richard, Alex, Matúš, Tobias, Dávid, Peter, Šimon, Patrik, Dominik a Ján.

Ema si obhájila minuloročné prvenstvo a v jej tesnom závese zaostáva Nina (672-krát). Po nich nasleduje Sofia (664), Eliška (637), Viktória (615), Sára, Natália, Nela, Mia a Hana. V druhej desiatke mien je Tamara, Karolína, Kristína, Anna, Diana, Laura, Olívia, Michaela, Rebeka a Júlia.

„Tieto mená novonarodených detí sú populárne na Slovensku už niekoľko rokov. Najrozšírenejšie mená na Slovensku mužského pohlavia v celej populácii sú však Peter, Ján a Jozef. Ženy sú najčastejšie nositeľkami mien Mária, Anna a Zuzana,“ uviedlo ministerstvo.

0
Uložiť článok
Komentovať