Príde vám $800 (700€) príliš veľa za internát? Študentovi z univerzity z Michiganu to prišlo naozaj dosť, a tak sa rozhodol, že to skúsi...

Príde vám $800 (700€) príliš veľa za internát? Študentovi z univerzity z Michiganu to prišlo naozaj dosť, a tak sa rozhodol, že to skúsi ináč… Postavil si vlastný drobný domček, ktorý mu navyše šetrí neskutočné sumy, až $6,000 (cca 5260€). Využíva totiž solárnu energiu a má kompostnú toaletu.

Postrehli ste, že takýchto ľudí je na svete čoraz viac? Ľudí, ktorých omrzelo platenie vysokého nájomného, kupovanie ovocia a zeleniny takmer bez chuti, plných chémie, … Ľudí, ktorí sa rozhodli ísť vlastnou cestou.

chaln si postavil byvanie (1)

Bývanie na internátoch ma určite mnoho výhod, darmo, študentský život je študentský život, ale keď je raz suma privysoká… Christopher Cerk, sa rozhodol postaviť si vlastný dom. Bol unavený výškou nájomného, veď kto by aj nebol pri takej sume… Tento 21-ročný študent si postavil domček, ktorý vôbec nie je pripojený na elektriku, funguje totiž na solárnu energiu.

chaln si postavil byvanie (2)