LUMIPOD, foto: lumi-pod.com

Túto kabínu si môžete postaviť len za dva dni.

Minimalistická originálna bunka usadená uprostred prírody, aby privítala obyvateľov mesta, ktorí sú pripravení relaxovať mimo betónovej džungle. Len jedným gestom odstránite hranicu medzi interiérom a exteriérom pre výnimočný zážitok. Ocitnete sa neuveriteľne blízko k hviezdam alebo k vychádzajúcemu, či zapadajúcemu slnku.

Francúzska spoločnosť LUMICENE použila charakteristické francúzske okná, tiahnuce sa od podlahy až k stropu, ako základ pre LUMI POD. Je to montovaný bytový modul, navrhnutý tak, aby poskytoval ľuďom bývajúcim v meste, idylický úkryt v kabíne priamo uprostred prírody. Poslaním projektu je navrátiť ľuďom spojenie s prírodou. Tu zohráva dôležitú úlohu práve presklená fasáda, ktorá má v priemere 5 metrov a dá sa otvoriť do vonkajšieho prostredia.

180 stupňový výhľad na prírodu, foto: lumi-pod.com

Okrem zámeru prepojiť človeka s prírodou sa LUMI POD snaží minimalizovať nepriaznivé účinky na krajinu. Jednotka je preto postavená z dvoch modulov, ktoré spočívajú na štyroch skrutkových pilotách, aby sa minimalizoval vplyv na miesto výstavby. Vonkajšia strana je obložená obhoreným drevom, aby nevyčnieval uprostred prírodného prostredia.

LUMI POD v prírodnom prostredí, foto: lumi-pod.com

Celá kabína môže byť postavená len za 2 dni, čo z nej robí naozaj flexibilnú stavbu. Celková výroba tejto bunky môže trvať od 2 do 4 mesiacov, v závislosti od požiadaviek klienta. LUMI POD bol navrhnutý tak, aby bol kompatibilný s cestnou a lodnou dopravou. Jeho rôzne moduly sa zmestia do prepravných kontajnerov. Znamená to, že ak si ho objednáte, môžete ho mať už o 6 mesiacov.

1. Zakrivené vstupné dvere 2. LUMICENE zakrivené reverzibilné okno 3. Záclony 4. 12m2 spálňa s panoramatickým výhľadom 5. Kúpeľňa a WC 6. Šatník 7. Technická miestnosť 8. Zakrivené drevené rámové steny, foto: lumi-pod.com

LUMI POD má priemer 5,45 m a výšku 3,25 m. Úžitková plocha je cca 17 m², z ktorých 5.5 m² je vyčlenených pre kúpeľňu, 11 m² pre spálňu a 0.5m² pre šatník. Výška stropu je 2,25 m. Hmotnosť modulu je približne 4,5 tony.

Interiér bunky, foto: lumi-pod.com

Interiér je navrhnutý ako 4-hviezdičková hotelová izba, ale uprostred prírody. Zakrivená tyč umožňuje umiestnenie zatemňovacích závesov pred celým skleneným povrchom.

Kúpeľňa v bunke, foto: lumi-pod.com

Kúpeľňa je vybavená umývadlom, toaletou a sprchovacím kútom uzavretým sklenenou stenou.

Technické detaily

Rozmery: priemer je 5,45 m a výška 3,25 m. Úžitková plocha je asi 17 m²
Hmotnosť: približne 4,5 tony
Miestnosti: kúpeľňa (5.5 m²),  spálňa (11 m²), šatník (0.5 m²)
Výroba: doba výroby je 2 až 4 mesiace, v závislosti od požadovanej úrovne konečnej úpravy
Štruktúra: je vyrobená z ocele, aby bola zaručená požadovaná úroveň pevnosti pre 180 stupňové okno
Doprava: je navrhnutý tak, aby bol kompatibilný s cestnou a lodnou dopravou a uskladniteľný do prepravných kontajnerov
Inštalácia: LUMI POD je zostavený v priebehu 2 dní

Viac informácií o tomto malom úkryte v prírode sa môžete dozvedieť na lumi-pod.com.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )