Foto: Ministerstvo financií SR

Štát predáva kaštieľ už na štvrtý pokus

V minulosti sme vás už viackrát informovali o kaštieli v obci Klátova Nová Ves pri Partizánskom, ktorý sa štát snaží predať. Ako sa však ukazuje, nehnuteľnosť nikto nechce a ministerstvo financií tak išlo s cenou drasticky dole, informuje úrad na svojom webe.

Súčasná primeraná cena je oproti pôvodnej nižšia o viac ako 60 percent. Pôvodnú sumu, ktorá bola na úrovni 2,9 milióna eur, znížilo ministerstvo najprv o 300-tisíc eur, potom o 600-tisíc a teraz o ďalších viac ako 800-tisíc eur.

Obrovská zľava

Primeraná cena nádherného kaštieľa sa tak teraz začína na úrovni 1 156 000 eur. Ak vás táto ponuka zaujala, môžete sa prihlásiť do elektronickej aukcie. Kaštieľ navyše prešiel na konci minulého storočia nákladnou rekonštrukciou a pravdepodobne tak od nového majiteľa nebude vyžadovať žiadne väčšie investície. V cene bude navyše zahrnutý aj priľahlý park o výmere približne 40-tisíc m2.

Celý areál kaštieľa je vyhlásený za kultúrnu pamiatku a je evidovaný v Ústrednom zozname pamiatkového fondu. Kaštieľ v minulosti vlastnili viaceré významné rodiny a o jeho prestavbu do dnešnej podoby sa okolo roku 1892 pričinil vtedajší majiteľ, barón Leopold Haupt-Stummer, píše obec na svojej webstránke. Budova slúžila od roku 1986 ako Školiace stredisko Slovenského štatistického úradu v Bratislave.

Najnovšie články