Foto: xman.idnes.cz

Prezliekanie sa za psov a napodobňovanie ich chovania? Pre niektorých ľudí je to úplne bežná činnosť.

Sme rôzni. Niekto viac, iný zase o čosi menej. No aj tak sa mnohí z nás vymykajú z normálu. A to rozhodne platí aj o Petrovi a Pavlovi z Českej republiky, ktorý našli záľubu v tzv. dog play. Náplňou tejto hry, tak ako už aj názov napovedá, je prevzatie role psa a napodobňovanie jeho správania. Peter sa touto hrou zaoberá už 5 rokov, jeho priateľ Pavel ešte dlhšie. 

Peter alias Akim – tak znie jeho psie meno, počúva na mnohé povely. „Uvoľním sa pritom a nemusím nič riešiť“ povedal pre idnes.cz. Súčasťou jeho kostýmu je maska, násady, ktoré mu z rúk urobia psie labky a obojok. Ten využíva vtedy, keď ide so svojim pánom na prechádzku.

Foto: xman.idnes.cz

Petrov priateľ Pavel, ktorého psie meno je Igy sa začal hrať na psa, keď si začal uvedomovať svoju sexualitu. S tým ako vyrastal sa z neho stal aj „pán“. Teraz si svoje role striedajú.

„Dog play vzniklo z erotických fetišov, no erotická stránka je skôr v úzadí. Je to už len taká čerešnička na torte„, vysvetľuje Pavel, že nejde iba o sexuálnu praktiku.

Foto: xman.idnes.cz

Takíto ľudia sa zvyčajne schádzajú v domoch či v kluboch na to určených. Šanca, že by ste ich stretli v parku je veľmi malá, keďže mnohí ľudia takýto fetiš pokladajú za neprijateľný. Preto radšej zamieria do prírody, ďaleko od zvedavých a nechápavých pohľadov iných ľudí. Navyše sa tam dobre prevádzajú klasické psie hry ako napríklad aport, čo je v stiesnenom byte celkom problém.

Foto: xman.idnes.cz

Peter si spomína, že prvýkrát sa s dog play stretol, keď pozeral o ňom dokument. V priebehu rokov vyrástla aj komunita, ktorá usporiada súťaže, a to buď Mr. Puppy v prípade „mužských psov“ alebo Miss Puppy v prípade „ženských psov“.  „V Amerike to už má dlhú tradíciu, v rôznych európskych krajinách sú tieto súťaže konané len posledné roky. V Česku takúto súťaž zatiaľ iba chystáme“ dodáva Pavel alias pes Igy.

Pozri aj: Močenie na partnera či sex v bezvedomí. Vedci skúmali, aké sú najčastejšie sexuálne fantázie

xman.idnes.cz
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy