Foto: TASR/AP

Matej Mensatoris / / News
Chlapec poriadne oľutoval svoj nerozvážny čin. Sudca bol pri vymeriavaní trestu nekompromisný.

Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. A keď sa práve vy pričiníte o to, že oheň sa stane zlým pánom, zvyčajne sa to nezaobíde bez následkov. O tom sa na vlastnej koži presvedčil aj 15-ročný chlapec z amerického Vancouveru, ktorý nedopatrením podpálil rozsiahle územia v štáte Oregon. A tento požiar bol poriadne masívny, keďže uhasiť sa ho podarilo až po dlhých dvoch mesiacoch. Asi si viete predstaviť, že za ten čas urobil poriadnu spúšť.

Chlapec poriadne oľutoval, že sa v suchom poraste rozhodol odpáliť zábavnú pyrotechniku. Požiar v oblasti Columbia River Gorge, ktorý spôsobil, zapríčinil okrem spálenia tisícov stromov aj zničenie mnohých turistických chodníkov, turistických atrakcií a tiež odstavenie medzištátnej diaľnice.

Day 16 - Columbia River Gorge

Sudca John Olson sa preto s chlapcom pri udeľovaní trestu, vôbec nemaznal. Práve naopak. V rozsudku sa chlapec dozvedel, že má zaplatiť až 37 miliónov dolárov (31,4 milióna eur). Suma bola vypočítaná na základe toho, aby pokryla všetky náklady spojené s hasením, evakuáciou a škodami spôsobenými na prírode ale aj na blízkych domácnostiach. Navyše bolo chlapcovi udelených až 1920 hodín verejnoprospešných prác.

Like Hell on Earth

Súd ale chlapcovi napokon vyšiel v ústrety a umožnil mu ukončenie splácania sumy po 10 rokoch, pokiaľ bude dodržiavať nastavený splátkový kalendár a nespácha ďalšie zločiny. Chlapec tiež musí napísať viac ako 150 listov s ospravedlnením sa. Meno mladého páchateľa v záujme bezpečnosti nebolo zverejnené, keďže sa objavilo veľké množstvo vyhrážok voči nemu a súd sa obával o jeho zdravie.

Pozri aj: Prežila holokaust, teraz ju ubodali a upálili. 85-ročná babička bola brutálne popravená v jej vlastnom byte

independent.co.uk
0
Komentovať (0)