Foto: TASR - Jaroslav Novák

"Nebola splnená podmienka incidencie. Bodka. Infekčný agens tu bol. Pandémia nie," napísal poslanec na sociálnej sieti.

Vládny splnomocnenec na prešetrenie manažovania pandémie Peter Kotlár v stredu 19. júna vyhlásil, že žiadna pandémia na Slovensku nebola. Urobil tak na mimoriadnom zdravotníckom výbore, ktorého sa zúčastnili lekári i odborníci, ktorí po celý čas zachraňovali životy. 

„Nebola splnená podmienka incidencie. Bodka. Infekčný agens tu bol. Pandémia nie,“ napísal poslanec na sociálnej sieti, ktorú zdieľa spolu s ministerkou kultúry Martinou Šimkovičovou.

Kotlár poprel pandémiu na Slovensku

Kotlár zverejnil aj video z rokovania. Okrem iného uviedol, že záver jeho „vyšetrovania“ prinesie už v septembri. Mali by sme sa z neho dozvedieť, že na Slovensku pandémia, z hľadiska toho, čo pandémia znamená, nebola.

Niekto z prítomných sa ho spýtal, či to myslí vážne a pripomenul mu 20-tisíc mŕtvych. „Smrteľne vážne,“ odpovedal Kotlár.

Vo videu tiež zaznie, že v dôsledku pandémie nikto neumieral a všetky „čísla“ boli vymyslené. Ľudia podľa tejto osoby „zomierali na vakcíny“. Podľa zvuku to znie tak, akoby autorom tohto výroku bola osoba, ktorá video natáča.

Uložiť článok

Najnovšie články