Interez je nový, čistý a tučný.

Interez.sk funguje od augusta 2014 a za necelé tri roky prešiel už niekoľkými dizajnovými zmenami. Doteraz sme volili ľahšiu cestu – cestu magazínovej témy, ktorá nám vyhovovala funkčnosťou a ako-tak aj dizajnom. Každým dňom sa však počet čitateľov nášho portálu zvyšuje a priamo úmerne tomu sa zvyšuje aj kvalita nášho obsahu. V našom tíme momentálne pracuje vyše 35 ľudí a číta nás okolo 900-tisíc ľudí mesačne. Povedali sme si, že je čas na zmenu. 

Interez si už zaslúžil svoju rozpoznateľnú tvár a jedinečný dizajn, ktorým by bol charakteristický. Oslovili sme preto miestneho dizajnéra Tomáša Pinku, ktorý sa nás chopil.

„Zadanie bolo jasné, chalani sú moderní a vedeli, čo chcú. Hneď po prvom návrhu sme vedeli, že sme sa stretli na “správnej ceste”. Nový interez je po vizuálnej stránke čistý, tučný a má charakter. Keďže konkurencia je veľká, potrebovali sme navrhnúť vizuálne prvky, ktoré budú viditeľne odlišné a roztiahnu ramená interezu o čosi viac,“ píše o novom vzhľade nášho webu Tomáš Pinka.

Tomáš pokračuje: „Zjednodušil sa celkový prístup k prehliadaniu. Nebáli sme sa pracovať s tmavými plochami a priznali sme viac sekundárnu farbu (žltú), ktorá dotvára charakter interezu. Výberu novej typografie sme venovali extra pozornosť. Skúšali sme viacero možností a nakoniec sme vybrali typ písma, ktorý je “tučny” – dotvára teda osobnosť webu a zobrazuje sa na všetkých prehliadačoch správne.“

Na úvodnej stránke dostali články viac priestoru. Každý má svoj vymedzený priestor vo forme “karty”, čo robí stránku čitateľnejšou. Články sa nezlievajú dokopy a prehľadne sa odlišujú.

Detail článku má odvážnu čiernu plochu, v ktorej je veľkým tučným písmom nadpis k článku. Nadpis je dôležitý, a preto sme považovali za potrebné poriadne ho zvýrazniť.

Kategória článkov využíva taktiež čiernu plochu na zvýraznenie informácie. Taktiež to pekne funguje ako rozdelenie stránky, ktorá má vizuálny rytmus.

Jednou z veľkých noviniek je aj galéria, ktorá umožní prehľadnejšie prezeranie fotografií. Fotografie si môžete v galérii „preklikávať“ pomocou viditeľných navigátorov, jednotlivé snímky sú väčšie ako v článku, a teda zážitok z ich prezerania bude oveľa väčší.

Okrem dizajnu sme mysleli aj na rýchlosť a jednoduchú funkčnosť stránky, aby mal čitateľ pri prezeraní článkov čo najväčší komfort. Upravili sme mobilnú verziu, kde si môžete jedným kliknutím pozrieť najnovšie a aj najčítanejšie články za posledné obdobie.

Ako sa vám páči náš nový dizajn? Dajte nám vedieť v komentároch.

interez.sk, Tomáš Pinka
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy