zdroj: Slovník súčasných slov

Instagramový projekt Slovník súčasných slov už určite poznáte.

Už v minulosti sme o ňom napísali pár článkov a dnes sa k nemu vraciame opäť. Slovník súčasných slov je totiž jeden z mála virtuálnych projektov, ktorým sa podarilo svoj obsah zhmotniť aj do knižnej podoby. 

Po tom, čo sa jeho tvorcom podarilo minulý rok vyzbierať na crowdfundingovej kampani potrebné financie na vytvorenie prvej knižky, rozhodli sa, že vydajú knižku aj tento rok, a tá je už dostupná aj v ich e-shope.

Úspech prvého knižného vydania je zárukou toho, že aj druhé vydanie bude nesmierne vtipné a zaujímavé. Nasvedčuje tomu aj téma knižky, ktorou sú jazyky.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slovník súčasných slov (@slovnik_sucasnych_slov) on

Tvorcovia moderného slovníka sa pozreli na naše nárečia a aj na cudzie jazyky, akými sú napríklad čeština, ruština, poľština či nemčina. Druhé vydanie Slovníka súčasných slov je zaujímavejšie ešte aj o to, že sa ňom podieľali aj samotní fanúšikovia stránky, ktorým v knižke patrí okolo 200 definícií pojmov.

Už iba samotný opis knižky autormi je na pobavenie: “Perifrastický lingvistický materiál, implikujúci empirické explanácie kolokácií, eventuálne konštrukcií viet, koncipovaný ako študijná literatúra… “ Nerozumiete? Nevadí. Jej obsahu budete zaručene rozumieť.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slovník súčasných slov (@slovnik_sucasnych_slov) on

“Štúdium tohto slovníka ti síce titul nezaručí, ale nabetón ti prinesie plné priehrštie srandy. Priprav sa na ďalšie stovky slovíčok a fráz (btw. opäť v deviatich fajtách), ktoré sú v celej svojej rozmanitosti voľky-nevoľky súčasťou všednej alebo aj mimovoľnej konverzácie širokospektrálneho okruhu ľudí z nášho národa,” píšu autori o novej knižke.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slovník súčasných slov (@slovnik_sucasnych_slov) on

Novú knižku si môžete objednať v ich e-shope alebo kúpiť v každom kníhkupectve na Slovensku.
1
Uložiť článok
Komentovať