Foto: Screen Youtube.com

Nie je veľmi časté, aby sa Slovensko ukázalo v nejakom zámorskom filme či seriáli.

Slovensko sa zvyčajne nezvykne objaviť na amerických obrazovkách. Naša krajina je skrátka príliš malá a mnoho zaoceánskych obyvateľov o nej v živote nepočulo.

Keď už sa však stane výnimka a Slovensko si uchmatne aspoň pár sekúnd slávy na obrazovke, väčšinou nie je prezentované vo veľmi pozitívnom svetle. Najlepším príkladom je azda horor Hostel, v ktorom sa americkí turisti na Slovensku ubytujú vo vražednom hosteli, ktorý neskôr spôsobí ich smrť.

Ak Slovensko nie je vykreslené úplne negatívne, je väčšinou spájané s Českom. Práve na rozdelenie Československa odkazovala prvá zmienka našej krajiny v seriáli Teória Veľkého Tresku. Sheldon sa v druhom dieli deviatej série pokúša vysvetliť rozchod práve pomocou rozdelenia Čechov a Slovákov. Používa na to aj naše dve separátne národné vlajky.

Práve tieto vlajky sa v poslednej, dvanástej sérii vracajú a na malú chvíľku ponúkajú Slovensku reklamu. Sheldon je zronený svojím vedeckým neúspechom a urputne hľadá motiváciu. Vyskúša pomedzi iné aj hru s vlajkami, vrámci ktorej je tá naša umiestnená na najviditeľnejšom mieste na stole.

Aj keď nejde o explicitne pozitívnu reklamu, nemôžeme povedať, že by nám chvíľka pozornosti niečím uškodila. Meno našej krajiny sa v tomto prípade nespomína v spojitosti so žiadnymi negatívnymi okolnosťami, čo po mnohých kritických (a často nepravdivých) vyobrazeniach rozhodne vyčarí aspoň maličký úsmev na tvári.

Tento článok vznikol v spolupráci so StartItUp
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy