Ilustračná foto: TASR (Ján Krošlák)

Cesty sú zatiaľ zjazdné, no vo večerných hodinách hrozia záveje aj snehové jazyky.

Na Slovensko dorazilo predpovedané husté sneženie, ktoré na viacerých miestach spôsobuje prvé problémy. 

Vrstva čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu v hrúbke 1 až 3 cm sa vyskytuje na cestách v hornatých častiach Žilinského, Banskobystrického, Prešovského a najmä Košického kraja. Sneh sa na cestách síce nedrží a roztápa sa, no klesajúce teploty môžu spôsobiť vznik poľadovice. Sneženie sa pomaly dostáva aj do severnejších oblastí krajiny, informuje portál iMeteo.

V okresoch Levice, Veľký Krtíš, Krupina a Lučenec predpovedá SHMÚ vo štvrtkových podvečerných a večerných hodinách tiež tvorbu snehových jazykov a závejov. V okolí Košíc i Lovinobane komplikuje premávku na cestách silné sneženie. Informuje o tom Slovenská správa ciest.

„V južnej časti okresu Košice-okolie a v oblasti Lovinobane obmedzuje silné sneženie dohľadnosť na 100 m,“ spresňujú cestári na portáli zjazdnost.sk.

Stellacentrum varuje pred tzv. čiernou poľadovicou. „Na asfaltových úsekoch sa môže tvoriť na celom úseku Slovenska,“ upozorňuje zdroj dopravných informácií.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pred poľadovicou výstrahu 1. stupňa, pred jej tvorbou vystríha na juhozápade a juhu krajiny. Celodennú výstrahu pred snežením vydali meteorológovia pre okresy Banskobystrického, Košického i časti Prešovského kraja.

Uložiť článok

Najnovšie články