prasiatko

pixabay

Milé prasiatka pravdepodobne doplatili na ľahkomyseľných turistov, ktorí ich kŕmili tým, čím nemali. Prečo sa ľudia nepoučia?

Plávajúce prasiatka na Bahamách tešili turistov desaťročia, no nedávno niekoľko z nich našli mŕtvych. Majiteľ týchto zvierat Wayde Nixon sa domnieva, že zjedli potraviny, na ktoré neboli zvyknuté.

Tragédia sa spája s kritikou na tých nezodpovedných turistov, ktorí často kŕmia zvieratá jedlom pre ľudí, vrátane alkoholu ako je pivo či rum.

Nezodpovední turisti

Podľa Nixona plávanie popri týchto zvieratách či ich fotografovanie je neškodné, no ľudia sa na nich pokúšali  aj jazdiť alebo im podávať alkohol. Pre portál The Nassau Guardian Nixon povedal: „Mali sme tu ošípané takmer 30 rokov a nikdy predtým sa to nestalo, ale teraz to budeme musieť regulovať. Momentálne tu máme množstvo ľudí, niektorí prinesú jedlo, iní si robia to, čo chcú.“

Nixon smrť ošípaných dáva za vinu niekomu, kto priniesol pokazené jedlo, ale prezidentka spoločnosti Bahamas Humane Society, Kim Aranha tvrdí, že to mohla byť aj nehoda a zvieratá mohli zjesť niečo jedovaté. Pre The Independent povedala: „Mohlo to byť zákerné, no naozaj nechápem, prečo by niekto chcel ublížiť týmto krásnym zvieratám. Viem, že je množstvo hlúpych námorníkov, ktorí im podávajú alkohol v snahe ich opiť, no netreba si ich pliesť s cestovnými kanceláriami so sídlom v Nassau, ktoré im podávajú vynikajúcu starostlivosť.“

prasiatka
Flickr/cdorobek

Zákaz kŕmenia

Minister poľnohospodárstva a morských zdrojov V. Alfred Gray povedal, že vláda bude pracovať na tom, aby sa zabránilo turistom v kŕmení ošípaných, napríklad prostredníctvom hraničných čiar. Návštevníci tak prasiatka uvidia, no nebudú ich už môcť ďalej kŕmiť. Dodal, že jeho úrad pracuje s ministerstvom turizmu na zachovávaní bezpečnosti zostávajúcich približne 15 prasiatok.

Pozri aj: Ak sa nič nezmení, symbol našich lesov na Slovensku zrejme navždy vyhynie

interez.sk (Aneta Schmögerová), inhabitat.com, independent.co.uk, thenassauguardian.com
Príbehy
0
Komentovať (0)