foto: Warner Bros.

Leto spolu s kopou voľného času a niekedy až prílišného množstva slnečných lúčov príde s bohatou nádielkou filmových trhákov. Tu je zoznam tých, ktoré sa oplatí vidieť.

Zážitok z kvalitného filmu poskytuje radosť aj empatiu s hlavným hrdinom. A málokedy sa dá vychutnať lepšie ako v kinosále, kde môžte na obrovskom plátne študovať pehy Morgana Freemana, či netradičné oholenie Roberta Downeyho Juniora. Pokiaľ vás omrzia mdloby z horúčav a ulepené prsty od zmrzliny, máme pre vás zoznam desiatich filmov, ktoré prídu do našich kín toto leto.

Článok pokračuje pod videom ↓

Wonder Woman

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Wonder Woman nás odrovná 13.07.

Na plný plyn

Film rozpráva príbeh dvoch bratov (Scott Eastwood a Freddie Thorp), ktorí na objednávku kradnú najdrahšie luxusné autá. Kvôli novej objednávke – miliónovému Bugatti z roku 1937 – musia vycestovať až do Francúzska. Ich plán však nevyjde a oni sa dostanú do rúk majiteľa auta, miestneho zločineckého bossa. Aby si zachránili život, musia pre neho ukradnúť najobľúbenejšie auto jeho úhlavného nepriateľa – Ferrari 250 GTO z roku 1962. Film sa dostane do kín 29.6.

Transformers: The Last Knight

Ďalšia epická vojna sa blíži už 22.06.

Spider-Man: Homecoming

V očakávanom filme o obľúbenom marvelovskom superhrdinovi sa predstaví talentovaný Tom Holland ako Peter Parker snažiaci sa zosúladiť bežný stredoškolský život s povinnosťami superhrdinu. Po skúsenosti s Avengermi sa vracia domov k tete May a jeho mentorom sa stáva Tony Stark alias Iron Man. Na scéne sa však objaví nová hrozba menom Vulture, ktorá môže zničiť všetko, čo je Peterovi tak drahé. Už od 06.07. v slovenských kinách.

War for the Planet of the Apes

Po predchádzajúcich filmoch Zrodenie Planéty opíc a Úsvit planéty opíc prichádza tretia kapitola z dejín boja o Zem. Pôjde v nej o boje medzi ľuďmi a ľudoopmi, o vojnu o to, kto sa stane vedúcim druhom primátov, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých – porazených. Na film sa môžte tešiť od 13.07.

The Dark Tower

Film je príbehom pištoľníka Rolanda Deschaina, ktorý sa už roky snaží nájsť bájnu Temnú vežu. Len tá dokáže zachrániť Rolandov umierajúci svet. V kinách od 24.08.

Valerian and the City of a Thousand Planets

V  roku 2740 sú Valerián a Laureline zvláštnymi agentmi, ktorých vláda poverila úlohou udržovať vo vesmíre poriadok. Ich nadriadený im prikáže, aby sa spoločne vydali na misiu do dychberúceho intergalaktického mesta Alfa, ktoré je stále sa rozrastajúcou metropolou zloženou z tisícich rôznych národov zo všetkých kútov galaxie. Film budete môcť zhliadnuť od 20.07.

Kidnap

Halle Berry v hlavnej úlohe milujúcej matky, ktorej bez akéhokoľvek varovania unesú v parku syna. Nútená okolnosťami, musí vziať veci do vlastných rúk a prenasledovať únoscov. V slovenských kinách od 17.08.

Dunkirk

Prvý film kultového anglického režiséra Christophera Nolana založený na reálnych historických udalostiach. Operácia Dynamo bola hromadná evakuácia vyše 330 tisíc obkľúčených spojeneckých – britských, francúzskych a belgických – vojakov z pláží a prístavu francúzskeho mesta Dunkerque. Prebehla medzi 27.májom a 3.júnom roku 1940. Novú Nolanovku si môžte užiť od 20.07.

Annabelle: Creation

Opisuje udalosti spred filmu z roku 2014, ktorý je rovnomenným predchodcom a je to štvrtý film zo série V zajatí démonov. Rozpráva príbeh za vznikom posadnutej bábiky Annabelle, ktorá nás bude desiť od 10.08.

Kapitán Jack Sparrow narazí na svojho osudového nepriateľa, kapitána Salazara, ktorý sa zaprisahal zabiť každého piráta v mori. Jeho jediná nádej je nájsť mocný artefakt, ktorý prepožičiava svojmu majiteľovi úplnú kontrolu nad morom. Johnny Depp bude opäť hviezdiť na plátnach našich kín od 25.5.

Pozri aj: 10 slávnych hercov, ktorí umreli počas natáčania. Vášeň z ich povolania sa im stala osudnou

interez.sk (Ľuboš Belko)

Najnovšie články