Foto: youtube.com/Pedro Rodrigues Filho - The Serial Killer of Serial Killers

Ak vo filme či v seriáli vidíme hlavnú postavu, ktorá chladnokrvne vraždí ľudí, nechceme myslieť na to, že tá postava existuje aj v reálnom živote.

Seriál totiž môžeme kedykoľvek vypnúť ale fakt, že niekde tam vonku je osoba, ktorá natočenie seriálu inšpirovala, je vskutku desivý. A v tomto prípade musíme povedať, že niekto ako Dexter Morgan z rovnomenného seriálu skutočne existuje. Dokonca je práve teraz na slobode.

Zoznámte sa s mužom menom Pedro Rodrigues Filho alias Pedrinho Matador. Medzi rokmi 1960 až 2003 pripravil o život údajne až 71 ľudí a nezastavilo ho ani to, keď sa za vraždy dostal za mreže. Tam totiž vo svojom vyčíňaní pokračoval. Nezabíjal však len tak hocikoho, zameriaval sa najmä na kriminálne živly, ktoré ubližovali nevinným ľuďom.

Pedro sa narodil s poškodenou lebkou, vďaka agresívnemu otcovi, ktorý jeho mamu bil v čase, keď bola tehotná. Spočiatku sa zdalo, že napriek tomu bude Pedro zdravým dieťaťom. Keď mal však 13 rokov, zistil, že ho láka pach smrti. Keď mal 14 rokov, pohádal sa so svojim bratrancom a pokúsil sa ho zabiť. Len o niečo neskôr zabil zástupcu starostu. Jeho otec bol obvinený z niečoho, čo nevykonal a bol prepustený. Pedro sa rozhodol, že musí otca pomstiť.

Čoskoro sa uchýlil k ďalším dvom vraždám, zabil dvoch strážnikov v škole, pričom jeden z nich bol obvinený z krádeže. Neskôr sa s rodinou presťahoval do Sao Paola, tam však vo vraždení pokračoval. Počas jedného zo svojich „nájazdov“ napríklad zabil drogového dílera. Aj v tej najtemnejšej tme však vždy zasvietil lúč svetla a tak to bolo aj v Pedrovom živote. V Sao Paole totiž stretol ženu, ktorá sa neskôr stala jeho snúbenicou.

Pedrovo šťastie ale netrvalo dlho, pretože člen gangu jeho snúbenicu zavraždil. Z pomsty Pedro vtrhol na svadbu ďalšieho člena, 7 ľudí zavraždil a 16 poranil. Kým dosiahol dospelosť, zabil najmenej 10 ľudí a tam zďaleka neskončil. Jedného dňa zabil vlastného otca po tom, čo zavraždil svoju manželku, Pedrovu matku. Dokonca to dokázal urobiť v čase, keď bol jeho otec za mrežami. Navštívil ho vo väzení, kde ho 22-krát bodol, vyrezal mu srdce, kus z neho zjedol a odhodil ho.

Foto: Facebook.com

Keď mal Pedro 20 rokov zatkli ho a posadili do auta s ďalšími dvomi kriminálnikmi. Jeden z nich znásilnil ženu a kým ich doviezli k väznici, Pedro ho zabil. V čase, keď bol za mrežami, tento muž údajne zabil 47 svojich spoluväzňov, pretože veril, že si to zaslúžili. V zabíjaní kriminálnikov nachádzal obrovské uspokojenie a dokonca mal aj obľúbenú metódu zabíjania. Podobne ako seriálový Dexter, najradšej ich dobodal.

Pedro tvrdí, že za svoj život zabil viac ako 100 ľudí, jeho slová sa však zatiaľ nepodarilo overiť a pripisuje sa mu 71 vrážd. Muž bol odsúdený na 128 rokov vo väzení, odsedel si však len 30. Tak totiž kážu zákony v Brazílii. Nech už človek spáchal akýkoľvek zločin, môže dostať nanajvýš 30 ročný trest.

V roku 2007 bol preto Pedro prepustený a v rozhovoroch tvrdil, že ak sa mu naskytne príležitosť, v zabíjaní kriminálnikov bude pokračovať.

Pozri aj: Johan de Witt: Holandský politik, ktorého v roku 1672 ľud rozsekal a zjedol

unilad

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články