Lev na Ukrajine zaútočil na svojho krotiteľa

Foto: Unsplash

Majestátne zviera vzalo veci do vlastných pazúrov.

Hrozivá situácia sa odohrala v Luhansku, v cirkuse na východe Ukrajiny. Jeden z levov tu pred obrovským davom divákov odrazu napadol svojho krotiteľa. Tým bol najmä na Ukrajine dobre známy Hamada Kouta, ktorého toto mocné zviera premohlo a zaútočilo naňho. Rozhorčený lev do svojho krotiteľa zaryl pazúre a uhryzol ho do ramena.

Tento 32-ročný krotiteľ má s divokými šelmami bohaté skúsenosti, a tak dokázal z tejto neblahej situácie vyviaznuť. Na tele mu však aj tak zostalo niekoľko škaredých poranení. Napriek tomu však situáciu krotiteľ zobral športovo a potom, čo rozzúrené zviera upokojil, svoje vystúpenie dokončil.

Profík s nervami zo železa

Mužovi zostanú jazvy na ramene aj na nohách. Môže však byť šťastný, že po potýčke s divokou šelmou vyviazol zo situácie živý. Hamada Kouta pracuje s desiatimi levmi, avšak každý z nich bol ochotný vrátiť sa do svojej klietky po tom, ako sa odohral tento desivý incident. Kouta, ktorého telo bolo pokryté jeho vlastnou krvou návštevníkov požiadal, aby sa upokojili a následne dokončil celé predstavenie. Tomu sa hovorí, že má nervy zo železa.

Divoké zvieratá, ktoré sú držané v zajatí môžu byť rovnako nevyspytateľné, ako tie v divočine. Podľa Koutu však za celý incident mohol fakt, že jeho šelmy sa nestihli po príjazde do Luhanska aklimatizovať. Po dlhej ceste boli podráždené a museli ihneď vystupovať, čo sa následne odrazilo na agresívnom výkyve v správaní.

ladbible.com
1
Uložiť článok
Komentovať