foto: screen YouTube

Cirkusové predstavenie sa pre malé dievčatko a jej rodinu stalo naozajstnou nočnou morou.

Mnoho organizácií či ochrancov zvierat sa snaží vysporiadať s otázkou ohľadom cirkusových zvierat. Napriek tomu sú však tieto „atrakcie“ z nepochopiteľných dôvodov ešte stále medzi ľuďmi obľúbené. Incidenty ako tento nám ukazujú, že to nie je bezohľadné iba voči zvieratám, ale neraz to môže mať tragické následky aj na ich divákovi. 

Táto tragická nehoda sa odohrala počas cirkusového predstavenia v Rusku. Iba štvorročná Ksenia bola napadnutá levom a utrpela vážne zranenia. Chyba bola pravdepodobne na oboch stranách, pretože malé dievčatko nedodržalo dostatočnú vzdialenosť od ochrannej siete.

Podľa svedkov totiž mama malej Ksenie dovolila, aby dievčatko pristúpilo nebezpečne blízko k sieti, čo pravdepodobne vyprovokovalo zviera. Levica svojou labou vtiahla Kseniu k sebe do vnútra arény a vážne jej poranila tvár. Príslušníkom cirkusového tímu sa našťastie podarilo dievčatko od zvieraťa dostať predtým, ako by bolo neskoro. Následne bolo prevezené do nemocnice. Celý tento šokujúci incident si môžete pozrieť v tomto videu.

„Na tvári má poranenie, ktoré prechádza od ucha až k brade,“ hovorí lekárka Valentina Pavlova, ktorá v nemocnici vyšetrovala malú Kseniu. „Momentálne je stabilizovaná a nie je v ohrození života.“ Napriek tomu však dievčatko utrpelo zranenia, s ktorými bude musieť žiť už po celý život.

Podľa riaditeľa Big Moscow State Circus Edgarda Zapashnyho však chyba nevznikla iba na ich strane. Rovnako za to môže aj rodina dievčatka, ktorá nedala dostatočný pozor na to, aby sa malá Ksenia držala v dostatočnej vzdialenosti od ochrannej siete. „Som pevne presvedčený o tom, že chyba nastala rovnako tak na strane cirkusu, trénerovi levice ako aj na rodičovi, ktorý sedel s dievčatkom v prvom rade a nedal na ňu dostatočný pozor.“ 

Nakrútené zábery však vyvolávajú otázky ohľadom živých zvierat v cirkusoch. A nejde iba o možné riziká, ktoré predstavujú pre človeka, ale aj o ich vyhovujúce podmienky pre život. Začiatkom tohto roka bolo uverejnené video, v ktorom sa tiger zranil počas kúsku s ohňovým kruhom.

Šesťročná tigrica Zena zostala paralyzovaná počas cirkusového predstavenia, v ktorom predvádzala trik s horiacimi kruhmi. Kvôli takýmto a podobným nehodám sa mnohé organizácie, ako napríklad PETA, snažia bojovať za zákaz zvierat v cirkusoch. A tým predísť  nebezpečným situáciám, ktoré môžu ohroziť aj ľudské zdravie a zároveň dopriať zvieratám taký život, ako si naozaj zaslúžia.

ladbible.com
3
Uložiť článok
Komentovať