foto: Wikimedia, 760-5-NTS, iMeteo

Jadrový test, ktorý vykonala Severná Kórea bol zaznamenaný aj na Slovensku.

Informovala o tom SAV. Národná sieť seizmických staníc (NSSS) Slovenska, prevádzkovaná Ústavom vied o Zemi SAV (ÚVZ SAV) dňa 03.09.2017 o 03:41:09 hod. UTC zaznamenala seizmické vlny, ktoré boli vyvolané nukleárnym testom, vykonaným v Severnej Kórei v oblasti Punggje-ri dňa 3. septembra 2017 o 12:20 hod. miestneho času. Seizmické otrasy boli na ÚVZ SAV následne interpretované a táto analýza stanovila veľkosť explózie, ktorá zodpovedá zemetraseniu s magnitúdom 6,5.

O sile tejto jadrovej skúšky svedčí aj živý seizmogram zo seizmickej stanice Kolonické sedlo zo dňa 03.09.2017,  kde aj voľným okom zreteľne vidno príchod seizmických vĺn.

foto: iMeteo

Interpretované údaje sú vo veľmi dobrej zhode s neskoršími finálnymi parametrami určenými medzinárodným seizmologickým centrom CSEM-EMSC.

Záznamy nukleárneho testu zo dňa 03.09.2017 v Severnej Kórei na staniciach Národnej siete seizmických staníc spolu s označením časov príchodov identifikovaných seizmických vĺn.

foto: iMeteo

Pozri aj: Aj Slovensko má svoj Bermudský trojuholník. V Tribečských lesoch miznú ľudia bez stopy za záhadných okolností už desiatky rokov

iMeteo
Príbehy
0
Komentovať (0)