Foto:Ryonghung/NK News/dailymail/Pixabay

Chceli by ste iPad, no máte hlboko do vrecka? Súdruhovia z KĽDR našli riešenie.

Kórejská ľudovodemokratická republika je v každom ponímaní veľkým extrémom. Táto vari najizolovanejšia krajina sveta neustále straší moderný svet svojou vojenskou agresiou a mnohé médiá pravidelne poukazujú na fakt, že život na severe kórejského polostrova častokrát pripomína väzenie. Pri týchto faktoch niet divu, že Severná Kórea nemá problém s porušovaním autorských práv a to ani v takom prípade, keď ide o veľkých svetových hráčov. O tom sa presvedčila najnovšie aj spoločnosť Apple. KĽDR totiž predstavila svoj nový tablet a dala mu naozaj „kreatívny“ názov – iPad. 

Aby sme boli objektívni, nový tablet nemá označenie Apple, ale hrdí sa označením spoločnosti, ktorá ho vyrába – Ryonghung. Ak ste sa chvíľu domnievali, že Ryonghung iPad bude mať podobné špecifikácie ako tablet od spoločnosti s nahryznutým jablkom v logu, tak vás vrátime do naspäť reality.

Ryonghung/NK News/dailymail.co.uk

Ryonghung iPad má operačnú pamäť iba 1 GB a svoje dáta si uložíte do úložiska o veľkosti 8 GB. Celý tablet funguje pod taktovkou 4 jadrového procesora s frekvenciou 1,2 GHz a nájdete tu dokonca aj HDMI výstup. V propagačnom letáku sa dozvedáme, že iPad má mnohé funkcie a dokážete sa s ním dostať mnohým informáciám, vďaka čomu je vhodný aj na kancelársku prácu.  Nájdete v ňom viac ako 40 aplikácií. Veľkou výhodou tabletu je údajne stabilný operačný systém. Cena Ryonghung iPadu nebola uverejnená, no nepredpokladá sa, že by bola na úrovni klasického iPadu.

Pixabay

Toto nie je prvýkrát, čo KĽDR predstavila produkt, ktorý sa snaží napodobniť produkty Apple. Už v minulosti sa tu objavil osobný počítač, ktorý vyzeral totožne ako iMac.

Tým, že táto komunistická krajina je tak veľmi izolovaná, nepredpokladá sa, že by sa tu Apple domáhal uplatňovania si svojej ochrannej značky. A keby aj, bolo by naivné predpokladať, že by severokórejská justícia išla proti vlastnému režimu a priznala by práva spoločnosti z Cupertina.

Pozri aj: V Severnej Kórei stále funguje desivá mašinéria koncentračných táborov. Muž, ktorému sa z jedného podarilo utiecť, ukázal celému svetu krutú pravdu

dailymail.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)