Foto: Instagram(ales_mlatilik)/Facebook (Boris Kollar)

Či odmeny dostanú, nie je isté.

Autonehoda a následná hospitalizácia šéfa parlamentu Borisa Kollára spôsobili množstvo rozruchu. Po kauze s čajom a incidentoch medzi sestričkami a návštevami Borisa Kollára, musel spory riešiť až riaditeľ nemocnice. 

Predvčerom večer sa na portáli denníka SME objavil článok, v ktorom sa vyjadroval aj lekár z nemocnice, ktorý však chce ostať v anonymite. Ten uviedol, že im oznámili vyplácanie odmien v decembrovej výplate. Tie však dve sestry a vrchná sestra, ktoré sa mali starať o šéfa parlamentu, nedostanú.

Pobyt pre sestry

Na túto správu reagoval na sociálnej sieti Instagram vo svojom príbehu aj šéf portálu Zľavomat, Aleš Mlátilík. Ako si všimol portál Startitup, Mlátilík opisoval, ako nemá rád papalášstvo. Na sociálnej sieti vyzval svojich sledovateľov, že ak poznajú dve sestričky, tak by im rád ponúkol víkendový pobyt, aby si oddýchli, keď toto všetko skončí.

Príbeh Aleša Mlátilíka na Instagrame už nenájdete, keďže po 24 hodinách od zverejnenia sa sám odstránil.

O odmenách rozhodnuté nie je

Inak to však s odmenami vidí riaditeľ Nemocnice Svätého Michala, kde bol Boris Kollár hospitalizovaný.

Tvrdenia, že vrchná sestra bola prepustená, alebo sa jej prepustením hrozilo, rovnako ako informácie o tom, že niekto na základe uvedeného rozhodol o nepridelení odmien danému personálu, sa nezakladajú na pravde. O odmenách pre zdravotnícky personál sa ešte len bude rozhodovať. Každé oddelenie dostalo určitý objem financií, ktoré medzi zamestnancov rozdelí primár oddelenia. Odmeny dostanú zamestnanci v decembrovom výplatnom termíne spolu s výplatou,” uviedol pre TASR Branislav Delej cez riaditeľku tlačového odboru MV SR Barbaru Túrosovú.

Zároveň tiež dodal, že Boris Kollár bude dnes vzhľadom k dobrému zdravotnému stavu prepustený do domácej liečby.

K incidentu zaujala stanovisko aj prezidentka Zuzana Čaputová a jej vyjadrenie poskytol hovorca Martin Strižinec. Ako informuje Nový čas tak prezidentka telefonovala s riaditeľom a ten jej prisľúbil, že sestry dostanú riadne vyplatené odmeny.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )