Foto: TASR - Martin Baumann

Podnety podáva na základe včerajšieho vystúpenia Mariána Kotlebu v RTVS, kde nemal na tvári rúško.

Podpredseda NR SR Juraj Šeliga podáva dva podnety a jedno trestné oznámenie na lídra ĽSNS Mariána Kotlebu. Šeligove podania sú adresované na Okresný úrad Bratislava a Úrad vereného zdravotníctva SR, ktoré sú oprávnené kontrolovať a v prípade nedodržiavania aj pokutovať správanie sa porušujúce protipandemické nariadenia.

Trestné oznámenie podáva podpredseda parlamentu Juraj Šeliga na Kotlebu v súvislosti s podozrením, že líder extrémistov šíril na verejnosti a v médiách poplašné správy o údajnej rizikovosti protipandemických opatrení a negatívnych zdravotných dopadoch nosenia ochranných prostriedkov, pričom tieto reči vyvolávajú u značnej časti populácie znepokojenie a obavy.

Kotleba si odmietol nasadiť rúško

Foto: TASR – Jaroslav Novák

V súvislosti s podanými podnetmi Šeliga uvádza, že výnimka z nariadenia hlavného hygienika sa vzťahuje na natáčanie relácie, ale nie na pohyb po budove pred a po diskusii. Dramaturgia RTVS potvrdila, že Marián Kotleba si odmietol nasadiť rúško aj počas presunov po budove ako pred, tak aj po relácii.

„Pravidlá musia platiť pre všetkých rovnako. Marián Kotleba nesmie byť a nebude výnimkou! To, ako sa Kotleba správa cez víkend v RTVS bolo arogantné a nezodpovedné,“ konštatoval Juraj Šeliga, Ako dodal: „Marián Kotleba može mať svoj vlastný názor, ale nie svoje vlastné fakty. Fakty sú jasné – rúška nám pomáhajú a Kotleba šíri nebezpečné konšpirácie a nepravdy.“

Podľa Šeligu ohrozuje Slovákov

Konanie lídra ĽSNS, by podľa Juraja Šeligu mali posúdiť a v prípade porušenia predpisov a sankcionovať príslušné úrady. Podpredseda parlamentu je presvedčený, že dôveru verejnosti môžu politici získať iba tak, že pôjdu verejnosti príklad v dodržiavaní pravidiel a tiež ak budú úrady voči nim konať rovnako rázne, ako voči iným občanom.

„Marián Kotleba je pokrytec, ktorý má plné ústa ochrany národa, starých a chorých, ale svojimi nezodpovednými rečami a činmi národ, starých a chorých ohrozuje“, uzavrel podpredseda parlamentu Juraj Šeliga.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )