Foto: NCZI

Najviac prípadov pochádza z Trenčianskeho kraja.

V utorok (7. 7.) na Slovensku pribudlo 31 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1798 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií. Z kadiaľ pochádzajú nové prípady nákazy na nový koronavírus?

Nové prípady podľa krajov:

Z 31 nových prípadov je deväť z Trenčianskeho kraja, sedem zo Žilinského kraja, päť z Bratislavského kraja. Po štyri prípady evidujú v Trnavskom i Banskobystrickom kraji a dva prípady sú hlásené z Prešovského kraja.

Nové prípady podľa okresov:

5 nových prípadov je z okresu Nové Mesto nad Váhom a ďalších 5 je z okresu Tvrdošín. V okrese Senica zaznamenali 4 nové prípady, v okrese Senec a Trenčín po 3 nové prípady. V okrese Bratislava, Námestovo a Revúca zaznamenali po 2 nové prípady a v okresoch Brezno, Medzilaborce, Prievidza a Veľký Krtíš zaznamenali po jednom novom prípade na ochorenie COVID-19. Z 31 pozitívnych prípadov bolo 22 mužov a 9 žien.

Dosiaľ sa vykonalo 221.494 testov, pričom počas utorka laboratóriá otestovali 2225 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1473 ľudí, v utorok nepribudli vyliečení pacienti.

Hospitalizovaných je desať osôb, z toho v siedmich prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú traja a na pľúcnej ventilácii jeden pacient.

Na Slovensku počas utorka nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28. Sedemdňový kĺzavý medián je aktuálne na hodnote 15.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )