Foto: IMDB (Warner Bros.)

Nový film režiséra menom Andy Muschietti zožal obrovský úspech u nás aj na domácej pôde. Za prvý víkend premietania utŕžil takmer 155 miliónov dolárov a my sa môžeme tešiť na pokračovanie.

Ako sme už zmienili v predošlých článkoch, ide o adaptáciu románu Stephena Kinga, ktorý nebol ani o kúsok menej strašidelný, než samotný film. Mnohí ľudia už doteraz trpeli fóbiou z klaunov, no tento film zjavne strach utvrdil vo väčších masách. V mnohých recenziách bol herec Bill Skarsgård vychválený do neba za svoj výkon. A môžeme potvrdiť, že uznanie dostal právom. Zásluhy však treba pripísať aj režisérovi, ktorý vytvoril desivý snímok. Vo filme ale nechýbal ani humor či nadhľad.

Kingov román má v originálnom jazyku viac než 1 100 strán a je rozdelený do dvoch častí. Prvá z nich je zasadená do roku 1989, kedy sú hlavné postavy deťmi a v druhej sleduje ich osudy počas dospelosti. Režisér Muschietti povedal pre MTV, že nepôjde o komédiu. „Pokiaľ sa natočí druhý film, skutočne chcem prinavrátiť dialóg medzi dvomi časovými úsekmi, ako tomu bolo v knihe.“ Pokiaľ ste teda neboli pri prvom filme vystrašení, druhá časť vašu túžbu po adrenalíne určite uspokojí.

Warner Bros.

Scenár budeme mať pravdepodobne v druhej polovici januára,“ povedal ďalej Muschietti. „Bol by som rád, keby sa prípravy započali v marci. Prvá časť je len o deťoch. Druhá časť bude o tých istých postavách, no odohrávať sa bude o 27 rokov neskôr. Obsiahnuté budú aj flashbacky do roku 1989.“ Film vyšiel len pred týždňom a už zarobil obrovské množstvo peňazí. Doteraz je to až 185 miliónov dolárov.

Warner Bros.

Pred časom sa ešte diskutovalo o tom, že Bill Skarsgård sa v pokračovaní neukáže ako klaun Pennywise, pretože vznikli obavy o negatívny vplyv na jeho duševné zdravie. Počas nakrúcania prvej časti mal mať dokonca nočné mory. Týždeň pred premiérou však herec potvrdil, že bol obsadený do pokračovania a už sa stretáva s režisérom, aby diskutovali o filme a nových nápadoch pre jeho postavu.

Pozri aj: Boli sme na premiére hororu IT. Týmto potvrdil, prečo je tento rok vrcholom svojho žánru

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy