Foto: Wikimedia commons (Vearl Brown)

Správanie ľudí voči zvieratám niekedy často presahuje medze. Najnovšie to potvrdzujú aj fotografie pytliakov, ktorí pózovali s mŕtvym, vzácnym leopardom.

Poslednú dobu sa sociálne siete hemžia mnohými fotografiami pytliakov, ktorí sa chcú svojimi trofejami pochváliť verejnosti. Mnohokrát však dostanú namiesto uznania pravý opak. Ľudia nad takýmto chovaním len krútia hlavou. 

Najnovšie sa objavila fotografia skupiny neidentifikovaných mužov, o ktorých sa predpokladá, že sú pytliakmi. Fotografia bola uverejnená na sociálnych sieťach užívateľom menom „Max Mantra“. Pár hodín po uverejnení fotografií však bola nielen fotografia, ale takisto aj celý účet zmazaný.

Na fotografií sa nachádzajú nielen usmiati pytliaci, ale takisto aj leopard, ktorý je podľa International Union for Conservation of Nature (IUCN) v zozname ohrozených zvierat.

Samozrejme, ako to na sociálnych sieťach chodí, existujú užívatelia, ktorí si z fotografií robia hneď kópie. Tentokrát ním bol užívateľ menom Siva Nadarajan, ktorý kópiu uverejnil v jednej zo skupín na Facebooku. Ako uvádza portál Ladbible, Nadarjan vo svojom príspevku tvrdil, že sa snažil zavolať na Department of Wildlife and National Parks Peninsular Malaysia, ktorí majú na starosti podobné prípady. Jedinú odpoveď, ktorú dostal bolo, že „všetci šli domov“. Nemohol tak podať žiadnu sťažnosť.

Nie je jasné, či sa snažil Nadarajan podať ďalšiu sťažnosť. Či už sťažnosť podal alebo nie, pravdou stále ostáva, že „trend“ pytliactva sa poslednou dobou neustále rozširuje.

Aj napriek tomu, že je pytliactvo trestným činom, len málokedy si páchateľ odpyká svoj trest. Zvieratá sú tak vydané napospas nebezpečenstvu, ktorým je samotné ľudstvo.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články