Foto: TASR/AP

Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu dodávky zbraní z členských krajín NATO na Ukrajinu označil za účasť na konflikte.

Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu dodávky zbraní z členských krajín NATO na Ukrajinu označil za účasť na konflikte. TASR správu prevzala z agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na Putinove vyjadrenia pre ruské médiá.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Posielajú desiatky miliárd dolárov vo forme zbraní na Ukrajinu. To je skutočná účasť,“ povedal Putin v rozhovore pre ruskú štátnu televíziu Rossija 1.

„To znamená, že sa zúčastňujú, hoci nepriamo, na zločinoch uskutočňovaných kyjevským režimom,“ dodal.

Západ má podľa Putina jediný cieľ

Západné krajiny majú podľa ruského prezidenta „jediný cieľ“ – rozbiť bývalý Sovietsky zväz a jeho hlavnú času, Ruskú federáciu, píše AFP.

Krajiny západu vojenskú agresiu Ruska na Ukrajinu dôrazne odsúdili a od začiatku poskytujú Ukrajine podporu. Mnohé z nich však váhali s rozhodnutím dodať Kyjevu i ťažké zbrane ako napríklad tanky. Obávali sa zatiahnutia do konfliktu.

Nemecko v januári po mesiacoch odmietania schválilo poskytnutie moderných tankov typu Leopard 2 Ukrajine. Krátko na to USA oznámili dodávku amerických tankov Abrams. Tanky neskôr prisľúbili i ďalšie západné krajiny.

Ukrajina žiada okrem tankov aj dodanie stíhačiek. Viaceré krajiny však zatiaľ takéto rozhodnutie vylúčili.

Najnovšie články