Foto: Unsplash

Aktívni užívatelia marihuany sa často hája tým, že z THC sa nie je možné predávkovať.

Súdny znalec s americkej Louisiany by však nesúhlasil. A vychádzal by pritom z vlastného kuriózneho prípadu, ktorý sa neodohral tak dávno. Ten podľa portálu Independent stojí za svojím tvrdením, že žena, ktorej pitvu vykonával, zomrela na následky nadmerného užitia THC. Experti na drogy s ním však nesúhlasia.

Doktor Christy Montegut uvádza, že nemenovaná 39-ročná žena zomrela už vo februári. Malo sa tak stať po vaporizovaní (odparovaní aktívnych látok) THC oleja, ktorý mal podľa doktora Monteguta smrtiace účinky kvôli vysokej koncentrácii. „Pitva nepreukázala žiadne fyzické ochorenie ani príčiny, ktoré by spôsobili smrť. V toxikológii nebola identifikovaná žiadna iná látka,“ povedal súdny znalec pre noviny New Orleans Advocate.

Problém existoval už predtým

Znalec tiež uvádza, že podľa jeho úsudku spôsobila vysoká koncentrácia THC problémy s dýchaním. Toxikológia preukázala, že v tele ženy sa našlo 8,4 nanogramu substancie na militer krvi, čo by mohlo byť dôsledkom vaporizovania vysoko koncentrovaného THC oleja.“Predtým ako som prišiel k tomuto záveru som si urobil prieskum,“ dodáva súdny znalec. Podľa priateľa zosnulej ženy, však bola tri týždne pred smrťou hospitalizovaná, pričom ju lekári poslali domov len s voľnopredajnými liekmi.

Unsplash

Veľmi nepravdepodobné

Drogoví experti sú skeptickí voči záveru súdneho znalca. V minulosti sa síce vyskytli prípady, kedy ľudia umreli po užití THC, no ani v jednom z týchto prípadov sa nepodarilo dokázať, že za to môže práve táto látka. David Nutt, britský expert na drogy špekuloval nad teóriou, že žena mohla umrieť v dôsledku vysokého krvného tlaku a srdcového tepu, čo mohlo spôsobiť práve THC. Stále však nejde o pochopený mechanizmus, a tak táto teória môže, no nemusí nič znamenať.

Hovorca ministerstva zdravotníctva, pre štát Louisiana povedal, že všetky prípady, kedy bola v minulosti zaznamenaná smrť po požití THC, bola v toxikológii evidovaná aj iná droga.

independent.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať