Môžeme sa tešiť na menej stratených turistov?

V dnešnej spoločnosti v období zdokonaľovania vedy a techniky, v ére čipov a mikrovedy, je občas veľmi ťažké sa stratiť. Avšak, dochádza k tomu paradoxne až pričasto.

Vysoké Tatry sú miestom, ktoré navštevujú tisícky turistov, ktorí chcú prežiť v našich prekrásnych horách príjemnú dovolenku. Viacerí však hrubo podcenia majestátnosť hôr, za čo ich často čaká množstvo nepríjemných prekvapení či tvrdý osud.

Ďakujeme, že nám posielate vaše nádherné fotky 🙂 Prišla nám aj takáto od lombok.sk Slovensky sprievodca v Indonezii. Va…

Posted by Vysoké Tatry on Dienstag, 8. März 2016

Dôkazom toho sú správy o ďalších a ďalších stratených turistoch, ktorí zväčša len podcenili prípravu na túru, ktorá vyžaduje oveľa lepšiu prípravu ako prechádzka po nábreží Dunaja. Bez overenia predpovede počasia či schodnosti trasy si to ľudia bez váhania namieria na ktorýkoľvek tatranský štít aj v poltopánkach či žabkách.

Výhľad z obývačky na blížiaci sa východ slnka nad Vysokými Tatrami. Kto by si to vyskúšal tiež? :)Foto: Simon Trnka PhotoAdventures

Posted by Vysoké Tatry on Dienstag, 14. April 2015

Tatranská horská služba je známa svojou húževnatosťou a vysokým percentom nájdenia hľadaných osôb stratených v horách. Načo však riskovať zídenie z chodníka a blúdenie lesom, keď sa tomu dá celkom jednoducho predísť?

Kto z vás vie, na ktorú tatranskú chatu smeruje táto cesta? :)autor fotky: Light At Night

Posted by Vysoké Tatry on Donnerstag, 20. August 2015

Aj keď dnes už len málo ľudí chodí po svete bez smartfónu v ruke, aj ten niekedy po 8 hodinovej túre nechá človeka v štichu. Ak nemáš power-banku či aplikáciu s offline mapou, nemusí byť také ťažké stratiť sa.

Posted by VKÚ Harmanec – legendárne mapy on Dienstag, 12. September 2017

Na zblúdilých turistov myslel aj VKÚ Harmanec. Ten na Štrbskom Plese nainštaloval úplne prvý mapomat na Slovensku. Namiesto fľašky minerálky ti z takéhoto automatu vypadne mapa Vysokých Tatier. Samozrejme v tradičnej „offline“ papierovej podobe.

Posted by VKÚ Harmanec – legendárne mapy on Dienstag, 12. September 2017

Nájdeš ho na centrálnom parkovisku oproti autobusovej zastávke pri Crokuse. Cena je podľa VKÚ priaznivá a držia sa hesla: „Pomáhame cestovnému ruchu na Slovensku rásť.“ Uvidíme, aká bude úspešnosť tohto pekného projektu a či prispeje k pozitívnejším turistickým štatistikám.

Pozri aj: V Tatrách husto sneží, pozrite sa, ako to tam vyzerá

startitup.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy