Foto: flickr.com (Foreign and Commonwealth Office )

V kráľovskej britskej rodine sa bude konať ďalšia svadba. Tento krát medzi dvomi mužmi.

Ide vôbec o prvú takúto svadbu, ktorá zmení históriu. Ženiť sa bude bratranec kráľovnej Alžbety, lord Ivar Mountbatten. Jeho nastávajúcim bude James Coyle a svadba sa bude konať v lete.


Veľmi neobvyklé je, že svadby sa zúčastní aj exmanželka lorda Mountbattena, Penny, s ktorou má tri dcéry. Bude kráčať uličkou hneď za ním. Jedná sa o pekné gesto, ktoré vymysleli práve dcéry a dojali tak oboch rodičov.

Kráľovská rodina na čele s kráľovnou Alžbetou svadbu odobrila, no nezúčastnia sa jej. Vraj je to kvôli tomu, že ich plány sú nalinkované na mesiace dopredu. Obrad sa vraj uskutoční v súkromnej kaplnke na panstve lorda Mountbattena v Devone a bude to malá oslava len s najbližšou rodinou a priateľmi. Recepcia bude asi pre 120 hostí.


Kráľovná Alžbeta svadbu konkrétne nekomentovala, no urobila veľké vyhlásenie pre celú LGBT komunitu. Počas svojej reči na štátnom otvorení parlamentu ešte v roku 2017 povedala: „Moja vláda bude robiť ďalšie a ďalšie pokroky v boji proti diskriminácii na základe rasy, viery, pohlavia, zdravotného stavu a sexuálnej orientácie.“

Je pravda, že kráľovská rodina sa pomaly od tradícií odkláňa. Veď aj nedávna svadba bola tak trochu nezvyčajná. Meghan Markle, manželka princa Harryho je prvou ženou, ktorá sa vydala za člena kráľovskej rodiny a nebola beloška.

Pozri aj: Žiadne Monopoly ani city na verejnosti! Toto je 25 vecí, ktoré by ste ako člen kráľovskej rodiny nemohli robiť

Lucia M., independent.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články