Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Dnes sú v Bratislave avizované dva protesty.

Na Hodžovom námestí pred Grasalkovičovým palácom v Bratislave momentálne napriek intenzívnemu dažďu protestuje do 50 ľudí. Na mieste sa nachádza veľký počet policajtov. Dopravná situácia je plynulá.

Dnes sú v Bratislave avizované dva protesty. Jeden sa začal o 8:00 na Hodžovom námestí pred Grasalkovičovým palácom. Druhý protest by sa mal konať pred Úradom vlády SR na Námestí slobody.

Zasiahli ťažkoodenci, ktorí spacifikovali dav

Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Protest na Hodžovom námestí v Bratislave je podľa polície zatiaľ pokojný. “Doterajší priebeh zhromaždenia je bez prípadov narušenia verejného poriadku,” uviedla bratislavská polícia na sociálnej sieti. Polícia ale musela vytlačiť demonštrantov, ktorí chceli zablokovať cestu pred STU, informuje Denník N v minúte po minúte. Na príslušníkov polície kričia “gestapo” a heslá ako „slobodu“ a „my sme tu doma“.

Niektorí protestujúci zablokovali cestu na Hodžovom námestí, niektorí kľačia na zemi. Policajní ťažkoodenci i ďalší policajti zasiahli proti skupine demonštrantov, ktorá zablokovala cestu pri Hodžovom námestí v Bratislave. Polícia demonštrantov vytlačila späť z cesty na námestie pred Prezidentský palác a snaží sa im brániť v ďalšej blokácii cesty. V centre Bratislavy sa začali tvoriť kolóny. Na Hodžovo námestie prišla aj skupina protestujúcich, ktorá demonštrovala na neohlásenom proteste na Námestí slobody.

Polícia zadržala na proteste na bratislavskom Hodžovom námestí dvoch ľudí. Ide o demonštrujúcich, ktorí sa presunuli z neohláseného protestu z Námestia slobody.

“Krátko po 12.00 h prišlo viacero osôb z neoznámeného  zhromaždenia na Námestí slobody medzi účastníkov oznámeného zhromaždenia na Hodžovom námestí, kde narušili jeho priebeh a následne vyprovokovali blokádu vozovky,” uviedla bratislavská polícia, ktorá voči blokácii zasiahla a protestujúcich vytlačila späť na námestie.

“Na osobnej slobode boli obmedzené celkovo dve osoby, ktoré boli predvedené na príslušné policajné oddelenie,” spresnila polícia. Skupina protestujúcich z Námestia slobody sa presunula na policajné oddelenie do Starého Mesta, kde žiadajú pustiť zadržaných.

TASR – Pavol Zachar

“V čase po 12.00 h vošlo viacero osôb z verejného zhromaždenia na Hodžovom námestí na vozovku v blízkosti zastávky MHD a pokúsili sa zablokovať premávku v smere na Štefánikovu ulicu. Poriadkoví policajti bezodkladne začali tieto osoby vyzývať, aby opustili priestor cestnej komunikácie a následne ich začali vytláčať na miesto mimo vozovky,” uviedli bratislavskí policajti. Na miesto prišli aj zdravotní záchranári, keďže jedna z protestujúcich sa po zásahu polície sťažovala na zdravotné problémy.

Organizátor ohláseného protestu na Hodžovom námestí vyzval účastníkov štrajku, aby sa vrátili späť na Hodžovo námestie a prestali blokovať cesty. Chce podľa vlastných slov situáciu riešiť vyjednávaním, inteligentne a slušne. “Máme pripravený plán, podľa ktorého budeme postupovať. Nechceme, aby nás nazývali dezolátmi a opicami,” povedal na pódiu.

Dištancuje sa od správania demonštrujúcich, ktorí zablokovali cestu. Došlo aj k slovnej výmene medzi organizátormi protestov z Hodžovho námestia a neohláseného protestu z Námestia slobody. Organizátori z Hodžovho námestia vyčítali tým z Námestia slobody, že prišli narušiť doteraz pokojný priebeh protestu pred Prezidentským palácom.

Správu aktualizujeme.

0
Uložiť článok
Komentovať