The First Hello Project

Michaela / / Série
Predstavte si, že ste sa prvýkrát pozreli na tento svet. Uvideli ste mamu a mama uvidela vás. Cítite tú silnú emóciu?

Cieľom projektu The First Hello je zachytenie prvého momentu života. Je to prvé „ahoj“ tomuto svetu. Výsledkom sú emotívne a neskutočne silné fotografie, ktoré zachytávajú tento silný okamih. Pôrodné fotografky sa tak stali súčasťou týchto nezabudnuteľných chvíľ.

Myšlienka pustiť sa do projektu The First Hello napadla Bel Pangburn a River Bennet, dvom austrálskym fotografkám zo Sydney, ktoré sú zároveň matkami. Možno aj preto im táto téma bola veľmi blízka. Samotná myšlienka ich spolupráce vznikla počas nočného četovania. Okrem iného padla reč aj na zlomové momenty ich fotografickej kariéry. Bel sa zmienila o dôležitom míľniku. Fotografovala pôrod svojej sestry a tá skúsenosť na ňu neskutočne zapôsobila. Čoskoro na to aj River vyfotografovala narodenie dieťaťa.

A presne tak sa zrodil projekt First Hello. Je to „prvé ahoj“ rodičom, aj tomuto svetu. Na čiernobielych fotografiách zachytávajú Pangburn a Bennet všetko: celý pôrod, aj tlačenie a neopísateľné prvé okamihy, kedy sa rodičia môžu pozrieť do očí ich milovaného dieťaťa. Taktiež zachytávajú prvé stretnutie ostatných členov rodiny, vrátane súrodencov, či starých rodičov.

Prinášame vám výber dojemných fotografií prvého pozdravu dieťatka:

The First Hello Project
The First Hello Project

„Ihneď potom, ako som opustila nemocnicu, zavolala som Bel,“ povedala River pre magazín People. „Obe sme boli presvedčené o tom, aké je to neskutočné, že ten nádherný proces sa zdokumentoval. Zamilovali sme sa do myšlienky fotografovať. Otec, ktorý sa zúčastnil pôrodu, si mohol naplno užívať tieto chvíle, podporovať manželku, pretože nemusel pobehovať s fotoaparátom v ruke. My sme zároveň mali možnosť byť prítomné v jedinečnom okamihu života. To, keď sa rodičia stretnú so svojimi deťmi, je niečo úžasné.“

The First Hello Project
The First Hello Project

The First Hello Project
The First Hello Project
The First Hello Project
The First Hello Project

 Tu sú samotné autorky projektu:  Bel Pangburn a River Bennet

The First Hello Project

Duo fotografiek dostalo možnosť v rámci projektu The First Hello odfotografovať aj dieťatko narodené v Ugande. Taktiež sú partnerom nadácie Love Mercy Foundation, ktoré daruje časť svojho zisku na výstavbu pôrodnice v Ugande, kde úmrtnosť matiek aj novorodencov patrí medzi najvyššiu na svete.

The First Hello Project

U nás je profesionálny fotograf pri pôrode skôr raritou. No ktovie, možno sa o pár rokov stanú prirodzenou súčasťou pôrodu. Okamih, ktorý dokážu zachytiť, je nadčasovou pamiatkou. Ak vás oslovili fotografie môžete The First Hello sledovať aj na Instagrame.

Pozri aj: 20+ najsilnejších fotografií z pôrodov roku 2017, ktoré dokazujú, že materstvo je krásna vec (NSFW)

interez.sk (Michaela) redbookmag.com


Komentovať (0)