Foto: TASR - Jaroslav Novák

Nový prieskum hovorí o tom, koľko podľa Slovákov vydrží vláda Eduarda Hegera.

Televízia Markíza prišla s novým prieskumom, kde sa pýtali ľudí, koľko podľa nich vydrží súčasná Hegerova vláda. Prieskum vykonala agentúra Focus na vzorke 1001 respondentov.

Foto: TV Markíza

Až 38,3% opýtaných verí, že súčasná vláda vydrží pri moci len pár mesiacov. 26% ľudí jej dáva väčšiu šancu a veria v 1 až 2 roky. Najmanej ľudí však verí, že vláda dovládne celé obdobie. Ide o 24,4% opýtaných. 11,3% respondentov nevedelo odpovedať.

Foto: TV Markíza

Vláde celkom logicky najviac dôverujú voliči OĽANO, kde v dokončenie volebného obdobia dúfa až 76,4% opýtaných. Naopak z vládnych strán veria vo vydržanie vlády celé tri roky najmanej voliči Sme rodina, kde je rozdiel medzi nimi a voličmi OĽANO až prekvapivo veľký. Zaujímavé je aj porovnanie podobného prieskumu spred roka. Tam sledujeme trend posledných mesiacov a úpadok popularity vlády. 29,9% opýtaných vtedy verilo, že vláda vydrží najviac rok a ako sa ukázalo, neboli ďaleko od pravdy.

Foto: TV Markíza

Spomedzi opozičných strán predpokladá skorý koniec súčasnej vlády 65,8 voličov strany Smer – sociálna demokracia a 65 percent voličov strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko . To, že nová vláda vydrží iba niekoľko mesiacov predpokladá 58,2 percenta voličov strany Hlas – sociálna demokracia.

Najnovšie články