Ilustračná foto: Unsnplash (Andrew Measham)

Keď ide o záchranu ľudských životov, kreativita je mimoriadne užitočnou vlastnosťou.

Dôkazom je prípad, kedy práve tá zachránila životy turistov, ktorí uviazli na vodopáde vysokom viac ako 12 metrov. Curtis Whitson a jeho rodina sa vybrali s batohmi na chrbtoch na výlet do kalifornského parku Pfeiffer Big Sur State Park a ani len netušili, že život im zachráni práve správa vo fľaši.

Rodinný výlet

Portál CNN píše, že Curtis Whitson sa vybral na výlet spolu so svojim 13-ročným synom a priateľkou Krystal Ramirez. Dostať sa mali do oblasti Arroyo Seco Canyon, kde sa mali stretnúť so skupinkou priateľov. Odtiaľ sa mali ešte kúsok plaviť po vode a dostať sa tak do tábora, kde mali kempovať.

S ťažkými batohmi na chrbtoch putovala rodinka dva dni, kým sa konečne dostala k vodopádu, ktorý mal byť miestom stretnutia. Žiaľ, rodina si všimla, že vodný prúd bol v daný deň prisilný a pokúsiť sa ho splaviť by bolo nebezpečné. Nedokázali ani zliezť z vodopádu dole, keďže bol 12 metrov vysoký a pokrytý klzkými skalami.

Foto: unsplash

Odkaz vo fľaši

Rodina sa pokúsila nájsť dole inú cestu, žiaľ, neúspešne. Nech sa vybrali ktorýmkoľvek smerom, natrafili na prekážku, ktorá im zabránila pohnúť sa ďalej. Našťastie, nechýbalo im kreatívne myslenie a prišli s nápadom poslať dole po prúde vodopádu správu vo fľaši, namiesto toho, aby sa po ňom pokúsili zliezť. Rodinka síce nemala príliš dobrý výhľad a netušili, či fľašu niekto nájde, počuli však hlasy a rozhodli sa zariskovať. Vzali teda fľašu a vyrezali do nej prosbu o pomoc. Okrem toho, Krystal mala so sebou papier na hry, na ktorý napísali odkaz so svojou polohou a vložili ho do fľaše.

Rýchla záchrana

Portál CBS News píše, že rodina sa rozhodla aj pre záložný plán, keby náhodou správu vo fľaši nikto nenašiel. Vydali sa na miesto o kúsok ďalej a na čistine rozložili modrú plachtu. Následne na ňu z bielych kameňov vyložili nápis SOS. Okrem toho, ubezpečili sa, že vďaka čelnej lampe bude nápis viditeľný aj v tme. Našťastie, plán im vyšiel a čoskoro sa nad ich hlavami objavila helikoptéra oznamujúca, že ide o záchrannú akciu.

Ak by ste hádali, že rodinu zachránila plachta, ste na omyle. Bola to totiž práve plastová fľaša, ktorú napokon niekto objavil a zalarmoval príslušné pátracie jednotky.

allthatisinteresting
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )