cinemax

Joanne K. Rowlingová a David Yates nám v týchto dňoch ponúkajú opäť náhľad do sveta čarodejníkov. Fantastické tvory a ich výskyt v slovenských kinách už od 17. novembra.

17. november. Deň, kedy si pripomíname významný deň v česko-slovenskej histórii, ale aj deň, ktorý je vo svete známy ako medzinárodný Deň študentstva. V roku 2016 je tento deň však aj sviatkom pre odchovancov na príbehoch mladého čarodejníka Harryho Pottera, ktorého svet možno ľahšie pochopíme vďaka filmu Fantastické tvory a ich výskyt. Snímka zažila svetovú premiéru už minulý piatok, 11. novembra 2016.

cinemax
cinemax

Priznajme si, mnohí z nás prežili svoje detstvo a mladosť čakaním na vydanie ďalšieho knižného dielu či filmu zo série príbehov Harryho Pottera a jeho kamarátov Rona Weasleyho, Hermiony Grangerovej či sympatického hrdinu Nevilla Longbottoma a nepriateľov Draca Malfoya a samotného Pána zla – Voldemorta. Až do 14.7.2011 sme mali každoročne dôvod tešiť sa na ďalší diel. Presne v tento dátum však púť Harryho Pottera skončila slovenskou filmovou premiérou posledného dielu s názvom Dary smrti 2, kde sa mladému čarodejníkovi konečne podarilo poraziť toho, koho netreba menovať.

cinemax
cinemax

Počas potterovskej éry sme sa stretávali s mnohými úkazmi, akými boli napríklad čarovné prútiky, fazuľky každej chuti, zaklínadlá Kruciatus, Avada Kedavra, ale i čarovné tvory hypogryfy, vlkolaci, kentauri, smrťožrúti či iné rôzne bytosti, ktorých názvy azda v spisovnom jazyku ani neexistujú. Joanne K. Rowlingová sa na tieto úkazy sústredí v jej diele Fantastické tvory a ich výskyt, ktorých filmové spracovanie nám ponúka režisér David Yates, autor posledných štyroch dielov Harryho Pottera.

cinemax
cinemax

Dej filmu sa odohráva v dvadsiatych rokoch dvadsiateho storočia, a teda nám režisér dáva príležitosť spoznať, čo sa dialo v čarodejníckom svete skôr, ako Harry Potter prišiel ku svojej jazve v Malých Neradostniciach. V centre pozornosti sa ocitá mladý čarodejník Newt Scamender, ktorého stvárnil Oscarom ovenčený Eddie Redmayne. Dumbledorov obľúbenec Newt sa po vylúčení z Rokfortu venuje výskumu nadprirodzených javov a bytostí, počas ktorého sa ocitá v New Yorku, kde naďalej tieto stvorenia skúma. Jeho cestu mu však znepríjemňujú práve fantastické tvory, vyliezajúce z jeho čarovného kufríka. Tieto tvory komplikujú život zopár smrteľníkom bez akýchkoľvek čarodejníckych schopností. My znalí ich nazývame muklovia. Okrem škriatkov a zaklínadiel sa môžeme tešiť aj na Colina Farrella v úlohe vyšetrovateľa záhadných situácií, kumulujúcich sa najmä v blízkosti Newta Scamendera. Nuž a čo sa bude diať ďalej, uvidíte sami na slovenských plátnach už počas týchto dní.

cinemax
cinemax

Ak sa aj vy neviete dočkať filmu Fantastické tvory a ich výskyt, iste vás potešíme správou, že režisér Yates plánuje natočiť minimálne štyri ďalšie epizódy, a tak budeme mať možnosť vrátiť sa do našich detských čias a opäť prežívať nástrahy a osudy talentovaných čarodejníkov natoľko, že tak neraz na zamknuté dvere budeme chcieť použiť len kúzelné slovko Alohomora!

interez.sk (Romana Dorotovičová), cinemax
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )