Už vo februári sa v Banskej Bystrici pripravuje naozaj mocná akcia. Až z Francúzska priletí na Slovensko trúbkar a raggamuffinista v jednom, TRIBUMAN. Doprevádzať...

Už vo februári sa v Banskej Bystrici pripravuje naozaj mocná akcia. Až z Francúzska priletí na Slovensko trúbkar a raggamuffinista v jednom, TRIBUMAN. Doprevádzať ho na tomto koncerte bude bratislavský ganjaman RIDA RADAR.

tribuman

Počas svojej hudobnej kariéry spolupracoval TRIBUMAN s mnohými významnými umelcami ako Gentleman, Lee Scratch Perry, Luciano, Junior Kelly, Irie Révoltés alebo Iration Steppas. Má na svojom konte vyše 500 odohraných koncertov po celom svete. Okrem iných spoluprác aj album “Undergroud International” v ktorého nosnom tracku sa objavil Solo Banton, kde sa nachádzajú hity ako“Du Son Fat”, “Wha Gwaan”, “More Love”.

[youtube FFIie719sA4 720 410]

Slovákom môže byť povedomý zo skladieb “La Difference”, ktorú nahral spolu so Slovákom Akai 4000, alebo zo skladby Nechaj hudbu hrať od slovenských Medial Banana, na ktorú nahral trúbku. Podieľal sa aj na novom počine od nemeckých Ill Billy Hitec, konkrétne na novom tracku “Head Up”! Okrem tohto všetkého vystupuje ako trúbkar v kapelách Jazzomatix, Reggaematix, Skaniball Schmitt či Illbilli Hitech. Vo februári tohto roku vydáva nový album Digital Raggamuffin, ktorý predstaví aj v Banskej Bystrici.

TRIBUMANA budrida radar2e na Banskobystrickom koncerte sprevádzať obľúbený slovenský ganjaman RIDA RADAR. Je dá sa povedať „novinkou“, no na slovenských pódiách sa objavuje už nejaký čas. V roku 2010 sa stal členom Natty Youth Sound. V roku 2012 sa dokonca po prvýkrát objavil aj na Uprising Reggae Festivale, kde nechýbal ani v roku 2013 a taktiež ani na tom minuloročnom. Jeho tvorba je ovplyvnená hlavne rapom, reggae a ragga. Ako to opisuje on, je to takzvaný „Ganja Rap“, ktorý tu vlastne ani nikto iný nerobí. Najviac ho asi vystihujú jeho „zatiaľ“ najznámejšie veci MAKAKMAGIA a GANJAMAN STAJLIN, ktoré už pozná nejeden obľúbenec húlenia na Slovensku ale aj v CZ. 

Support im bude robiť DJ Spliff, ktorý je zakladajúcim členom východoslovenského soundsystému – RvZOo Soundz a taktiež aj zakladateľom agentúry JAMMIN, ktorá má na konte festivaly ako Jammin Multicultural Fest a Just Chill Festival, slovenskú tour MC Rida Radara a francúzskeho Mc Tribumana a ktorá v neposlednom rade na slovensko v minulosti dotiahla množstvo interprétov so zvučnými menami ako YT, Solo Banton, Tribuman, Nancy & Phoebe, Ramon Judah, Gregory GRas, Fireson Bantu, Deadly Hunta, MC Kemon, Rankin Delgado, Raging Fyah, Perfect Giddimani a mnoho ďalších. V Banskej Bystrici odohrá DJ Spliff svôj z brusu nový digital roots set, plný horúcich noviniek ale aj dobre známych stariniek.

Koncert sa uskutoční 21.2.2015, v Urban Spote v Banskej Bystrici.
9.2.2015 máte možnosť si objednať lístky iba za 6€ do 23:59.
Poštovné pri objednávke nad 4ks je zdarma.
Cena lístku v predpredaji (do 18. februára): 6€ (prvých 50 ks) – VYPREDANÉ, 7€ (ďalších 100 ks) – MOMENTÁLNE DOSTUPNÉ.
Cena lístku na mieste: 9€.
Pri objednaní 5ks lístkov naraz, poštovné zdarma.
[wd_contact_form id=“16″]
Pri objednávaní treba rátať s poštovným a balným v cene 2€.

Najnovšie články