Foto: Wikimedia.org

Pohľadnice kedysi boli najbežnejším spôsobom komunikácie, no fotky na nich bývali rôzne.

Pred prvou svetovou vojnou boli pohľadnice akýmsi Twitterom vtedajších dní. Používali sa na zdieľanie osobných informácií, noviniek, dohadovanie stretnutí alebo na vyznanie lásky. Existovali tiež malé, no vysoko ziskové spoločnosti, ktoré vyrábali erotické pohľadnice, pričom dopyt po nich počas vojny rapídne narástol. Bolo tomu tak aj preto, že vláda predpokladala, že ak budú muži na fronte šťastní, budú aj lepšie bojovať. A k šťastiu im mali pomôcť práve slečny na pohľadniciach.

Milióny takýchto pohľadníc boli počas vojnových rokov vyrobené vo Francúzsku, čím si všetky erotické pohľadnice vyslúžili prezývku „francúzske pohľadnice“, a to bez ohľadu na to, kde boli vyrobené. Populárne však boli aj po skončení bojov. Pre mladé ženy to bol spôsob, akým si mohli získať popularitu a ľahko zarobiť nejaké peniaze.

Na fotkách je však vidieť nefalšovanú nevinnosť dievčat, ktoré pózujú v bielych podväzkoch, v kostýme slúžky alebo úplne nahé ako grécke bohyne. Vďaka tomu zábery pôsobia omnoho erotickejšie než takmer gynekologické zábery, ktoré nájdeme v dnešnom cynickom svete porna.

Pozri aj: Tieto ilustrácie sú naozaj veľmi vulgárne, bizarné a občas nevhodné. Rozhodne vás však pobavia a očaria svojou nápaditosťou

dangerousminds.net
Príbehy
0
Komentovať (0)