Prago Union je jedna z najvýraznejších hip-hopových skupín na Československej pôde. Ich jedinečný koncert si môžete vychutnať už túto sobotu, 4. októbra v CNK...

Prago Union je jedna z najvýraznejších hip-hopových skupín na Československej pôde. Ich jedinečný koncert si môžete vychutnať už túto sobotu, 4. októbra v CNK Záhrada, v Banskej Bystrici.

prago

Prago Union vznikol okolo roku 2002. Za vznikom skupiny stoja členovia bývalej hip-hopovej formácie Chaozz, raper Kato (kedysi Deph) a DJ Skupla. Súčasnú zostavu občas na koncertoch dopĺňa aj živá kapela Champion Sound, ktorá bude Prago sprevádzať aj na koncerte v Záhrade.

Pre svoje originálne texty a hudobné nápady považovaná za jednu z najlepších českých hip-hopových formácií súčasnosti. Kato, využívajúci slovné hračky a metafory reflektujúce realitu, je tiež pokladaný za jedného z najlepších textárov československého hip-hopu. Za svoj druhý album Dezorient Express získala skupina hudobnú cenu Anděl v kategórii hip-hop & R’n’B a o rok neskôr aj za album V Barvách.

Koncert Prago Union sa začína o 19. hod, v CNK Záhrada.

Predpredaj lístok: CNK Záhrada, študenti: 5€, dospelí: 8€.

Pozvánka: www.facebook.com/events/531577220321201/

[youtube r37Z209M9fM 720410]