Poznáte tieto vrecúška s guľočkami? Určite áno. Dostanete ich pri kupovaní rôzneho oblečenia, ale hlavne ich nájdete v každej krabici od topánok. Nikdy však...

Poznáte tieto vrecúška s guľočkami? Určite áno. Dostanete ich pri kupovaní rôzneho oblečenia, ale hlavne ich nájdete v každej krabici od topánok. Nikdy však neviete, na čo tam tieto vrecúška sú, a preto ich väčšinou vyhodíte. Asi si myslíte, že sú škodlivé.

Dnes sa dozviete, na čo vlastne slúžia tieto vrecuška a aké môžu mať využitia v domácnosti.

silica-gel
desiccantchina.com

Guľôčky nie sú vôbec škodlivé, no nemali by sa konzumovať. Skladajú sa z oxidu kremičitého, ktorý pre nás nepredstavuje žiadne riziko. V krabiciach od topánok sú zabalené preto, lebo pomáhajú pri odvádzaní vlhkosti z prostredia, a tak chránia dané oblečenie pred poškodením.

silica-gel1
absorhome.com

Chodíte cvičiť a často nosíte spotené či vlhké veci v taške? Dajte si do tašky tieto vrečúška a zabráňte zbytočnému zápachu a baktériám, ktoré by sa kvôli vlhkosti tvorili.

silica-gel2
healthysector.com

Uložte vrecúška medzi uteráky či oblečenie uložené v skrini. Oblečenie nebude nasávať vlhkosť, nebude zbytočne tuchnúť a predídeme vzniku nepríjemných pachov.

silica-gel3
tumblr.com

Je jasné, že každý chce, aby mu jeho britvy či žiletky vydržali čo najdlhšie ostré. Pri holení sa ale často dostávajú do kontaktu s vodou a tak sa otupievajú. Dajte do nádoby so žiletkami či britvami tieto vrecúška a uvidíte, že ostanú dlhšie ostrejšie.

silica-gel4
freefeast.info

Ak vám náhodou spadne mobil do vody, ešte nie je neskoro. Vyberte batériu a čo najskôr ho položte do nádoby s týmito vrecúškami a pekne ho nimi obložte.

Pokračovanie na ďalšej strane…