Povinnosť očkovať sa proti covidu by sa mala v budúcnosti v ČR vzťahovať na osoby staršie ako 60 rokov, policajtov, príslušníkov ozbrojených zložiek, ako aj na hasičov, zdravotníkov či zamestnancov sociálnych služieb.
Uviedol to v piatok minister zdravotníctva v demisii Adam Vojtěch s tým, že predmetná vyhláška by mala vyjsť v priebehu budúceho týždňa.
Zavedenie povinnosti vstúpi do platnosti v marci
Ako približuje spravodajský server Novinky.cz, povinné očkovanie v ČR upravuje zákon o ochrane verejného zdravia. Konkrétne choroby, proti ktorým sa povinne očkuje, potom stanovuje vyhláška.
Zavedenie povinnosti očkovať sa pre isté skupiny avizoval minister ešte v pondelok s tým, že platnosť by mala vyhláška nadobudnúť budúci rok v marci.
V piatok Vojtech rokoval s tzv. anticovidovým tímom budúcej vlády. Predmetom rozhovorov bola najmä budúcnosť pandemického zákona, ktorého platnosť vyprší koncom februára 2022.
Rezort zdravotníctva podľa Vojtěcha tiež pracuje na protiepidemických odporúčaniach k vianočným sviatkom. Vláda vlani o tomto čase obmedzenia uvoľnila, čo viedlo k nárastu prípadov nákazy koronavírusom, pripomínajú Novinky.cz.
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi
Desivá havária parníka General Slocum, voda bola plná utopených detí a žien. Tragédiu prekonal až 11. september














Nahlásiť chybu v článku