Foto: Pixabay

Michaela Galambošová / / Série
Pocit satisfakcie sa dá dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Toto sú tie najoriginálnejšie z nich. Sú dôkazom toho, že pomsta môže byť naozaj sladká.

Keď niekto prekročí normy slušnosti či všeobecne zaužívaných princípov, treba ho upozorniť. Avšak niekedy to nestačí. Tam, kde sú všetky slová krátke, nastupujú činy. Pomsta nemusí byť len prvoplánová. Dá sa z nej urobiť naozaj originálna lekcia, na ktorú človek, ktorý robí neplechu, nezabudne do konca života. 

Prečítajte si výber tých najlepších spôsobov vykonania pomsty, ktoré vám určite vyčaria úsmev na tvári. Príjemnú zábavu.

Aj deti majú zmysel pre spravodlivosť

pixabay.com

Mal som osem rokov, keď som si s kamarátmi staval malých snehuliakov. Postavili sme ich pekne do radu, boli sme zvedaví, akú dlhú reťaz z nich dokážeme urobiť. Samozrejme sa našiel blbec na dodávke, ktorý nám ich zbúral. Prišlo mu to asi veľmi zábavné, zničiť nám robotu. Nevzdávali sme sa. Stavali sme ich znova a znova. Zakaždým nám ich zbúral. Tak sme sa nahnevali. Hydrant sme zamaskovali za snehuliaka a ten kretén doňho nabúral.

Keď okradnete zlodeja

pixabay.com

Konečne som si kúpil auto, bol to Jeep, na ktorý som si dlho šetril. Pracoval som po nociach, obetoval všetko voľno pre splnenie svojho sna. Nakoniec mi stál v garáži. Dlho som sa však z neho netešil. Keď som mal šichtu na čerpacej stanici, volal mi zúfalý brat. Tvrdil, že zabudol kľúče od môjho auta v zapaľovaní a tak mu ho niekto ukradol. Myslel som si, že ho zabijem. Aké však bolo moje prekvapenie, keď pred čerpacou stanicou zastalo moje auto. Vystúpila z neho banda zlodejov. Potrebovali dotankovať. Motal som sa okolo nich a podarilo sa mi ukradnúť kľúče. Nemohli nikam ísť, pretože nemali na čom. Zavolal som policajtov, ktorým dlho trvalo, kým pochopili celú pointu tohto príbehu. Auto som si po tejto skúsenosti strážil ako oko v hlave.

Naozaj som ho „nemusela“

Raz ma otravoval jeden nepríjemný chlap. Stále odo mňa drankal číslo. Dal mi do rúk jeho telefón a poprosil ma, aby som mu tam uložila svoje číslo. To bola fatálna chyba. Našla som si kontakt na jeho mamu, zmenila jej meno na svoje a rozlúčila som sa. Musela byť veľmi prekvapená, keď jej začali chodiť sexistické správy od vlastného syna.

Minimálna mzda

pixabay.com

V deväťdesiatych rokoch som pracoval v jednej telemarketingovej spoločnosti. Bola to pre mňa tá najkratšia a zároveň najpoučnejšia pracovná skúsenosť. Mal som sľúbených desať dolárov za hodinu, no po troch dňoch mi majiteľ hodil na stôl len pár šupov. Tvrdil, že som v skúšobnej dobe a nemám nárok na vyššiu mzdu. Začal som sa s ním hádať, avšak k ničomu to neviedlo. Preto som sa rozhodol vziať spravodlivosť do svojich rúk. Firmu som nahlásil úradom, pretože som zistil, že v skutočnosti ani nemajú žiadne oprávnenie. Išlo to až tak ďaleko, že k prípadu prišlo aj FBI, dotiahol som tam reportérku miestnej televízie. Myslím, že šéf veľakrát oľutoval, že mi nedal sľúbenú výplatu. Firmu po vyšetrovaní ihneď zatvorili.

V bare

Stál som pri bare, keď prišla za mnou pekná baba. Usmial som sa na ňu. Spýtala sa ma, či jej niečo neobjednám. „S radosťou,“ odpovedal som. Potom ma poprosila aj o druhý drink. „Vďaka, maj sa!“ usmiala sa a odišla preč. Otočil som sa a videl som, ako išla za svojím frajerom, ktorého začala bozkávať. Pritom sa na mňa pozerala takým spôsobom, že som sa cítil naozaj ako debil. Najedovalo ma to. Poprosil som barmana, nech mi podá účet za nápoje a išiel som za ochrankou. Ukázal som mu, že tí dvaja nezaplatili za drink. Išiel za nimi a ukázal im účet. Dievča začalo hysterčiť, nadávať mi do debilov, no nakoniec vytiahla peňaženku a hodila po mne 20 dolárov. Odvtedy už nekupujem drinky žiadnej žene.

Opravár

pixabay.com

Pracoval som pre jednu z najznámejších firiem na svete, ktorá má v logu jedno nemenované ovocie. Práve preto som sa v rodine a v okolí mojich známych stal chtiac-nechtiac opravárom všetkých mobilov a tabletov. Raz ma brat poprosil, či by som sa nepozrel na telefón jeho kamarátovi. Súhlasil som, i keď som vedel, že ten jeho kamarát pravdepodobne nepríde v normálnom stave. Fajčil marišku a to v takom množstve, že mu úplne odpálila mozog.

Keď prišiel, práve som dovaril špagety, no nechcel som byť netaktný, tak som sa pustil do aktualizácie softvéru na jeho mobile. Ten mi zatiaľ zožral všetky špagety, čo ma vážne nahnevalo. Preto som mu v slovníku nastavil autokorekciu tak, aby mu zakaždým, keď napíše slovo: „tired“ (unavený), zmenilo na: „high“ (zhúlený). Reakcia nedala na seba dlho čakať. O pár dní mi nahnevaný zavolal, že svojej mame napísal správu: „Som príliš zhúlený na to, aby som prišiel na oslavu.“ Tá sa teda musela potešiť! Jeho chyba, nemal byť taký pažravý.

Pomsta je sladká. Je to naozaj tak.

Pozri aj: Arogantná vodička zablokovala svojim autom robotníkov. Tí poslúchli jej radu a vznikla z toho geniálna pomsta, ktorá vodičku totálne odrovnala

boredpanda.com
0
Komentovať (0)