foodofy.com

Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Ide o celkom jednoduchú logickú úlohu. Alebo nie?

Zadanie:

Chudobný farmár chce ísť na trh predať obilie, ktoré vypestoval. Keďže je chudobný, má iba jedno vrece, no dopestoval jačmeň aj pšenicu. Rozhodol sa teda, že do vreca nasype najprv jačmeň, potom ho previaže a vrece dosype ešte pšenicou. Na trhu sa objavil kupec, ktorý mal záujem kúpiť si práve jačmeň, ktorý je naspodu vreca. Kupec má síce vlastné vrece, no je kvalitnejšie a nechce si ho s farmárom vymeniť.

Čo musí teda farmár a kupec urobiť, aby dostali jačmeň do kupcovho vreca bez toho, aby pšenicu vysypali niekde mimo a tým ju znehodnotili? Po chvíli uvažovania muži na to prišli a kupec odchádzal s jačmeňom vo svojom vreci. Ako to urobili?

foodofy.com
foodofy.com

Myslíte, že už viete aká je správna odpoveď? Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. 


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )