Zásobovanie elektrickou energiou sa darí obnoviť najpomalšie v troch vojvodstvách, Pomoranskom, Veľkopoľskom a Kujavsko-pomoranskom, informovalo dnes bezpečnostné centrum vlády vo Varšave.
Premiérka Beata Szydlová dnes spoločne s ministrami posúdila situáciu v búrkami postihnutých regiónoch. Tam, kde o to požiadajú samosprávy, sa do prác na odstraňovaní následkov búrok zapoja aj príslušníci poľských ozbrojených síl. Obnoveniu dodávok elektrického prúdu by mala napomôcť aj ústretovosť distributérov z iných častí krajiny. Od piatkového večera pracoval krízový štáb s prvoradým cieľom zabezpečiť ochranu životov a zdravia občanov, momentálne sa už venuje materiálnym škodám, vyplynulo zo slov Beaty Szydlovej.
Z informácií, ktoré zverejnili poľskí lesníci, vyplýva, že búrky zničili 7,7 milióna kubických metrov stromov na území o rozlohe 38.000 hektárov. Do týchto zalesnených lokalít je vstup prísne zakázaný a už v stredu ich pravdepodobne označia za oblasť postihnutú katastrofou.
Je pravdepodobné, že odstraňovanie vyvrátených stromov, výsadba nových a obnova lesných pasáží krajiny potrvá až do roku 2019. Poľské štátne lesy sú podľa slov ich šéfa konfrontované s najväčšou prírodnou katastrofou od svojho vzniku.
TASR
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty












Nahlásiť chybu v článku