Foto: Facebook (Polícia Slovenskej republiky)

Polícia ide s modernou dobou a chystá mobilnú aplikáciu.

Polícia Slovenskej republiky pripravuje pre občanov novinku. Pre ich smartfóny s operačnými systémami Android a iOS chystá mobilnú aplikáciu, súčasťou ktorej bude aj bezpečnostné tlačidlo. 

Pomocou nej dokážu občania privolať hliadku na miesto trestného činu aj bez toho, aby volali na číslo 158. Túto funkciu môžu využiť v prípadoch, že by ústny telefonát mohol pre nich predstavovať ohrozenie. Ako informuje Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku, tak využitie si vedia predstaviť pri rôznych násilných incidentoch či pri obetiach domáceho násilia.

Aplikácia podľa prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského otvorí možnosti pre políciu dôležitým osobám – svedkom trestných činností, ktorí budú môcť takto aktívne nahlasovať jednotlivé prípady.

Polícia na aplikácii pracuje od polovice tohto roka a chce ju v testovacej fáze spustiť v prvých týždňoch nového roka. Počas toho bude ale dostupná iba v Bratislave, neskôr, keď sa otestuje jej funkčnosť a spoľahlivosť, tak sa rozšíri pre všetkých obyvateľov Slovenskej republiky.

Aplikácia nebude plnohodnotnou náhradou alebo sesterským projektom núdzovej linky 158. Takisto bude aplikácia zasielať notifikácie v mimoriadnych prípadoch ako je napríklad teroristický útok, streľba či prírodná katastrofa a podobne.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )